![Επίσκεψη του ΚΔΑΠ μεΑ "Ορίζοντας" Δ. Έδεσσας στο "Εν Σώματι Υγιεί"](/media/k2/items/cache/26bae1d414124829eb7f2de218b74a38_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 799 φορές
Επίσκεψη του ΚΔΑΠ μεΑ "Ορίζοντας" Δ. Έδεσσας στο "Εν Σώματι Υγιεί"
Ωφελούμενοι του ΚΔΑΠ μεΑ Δήμου Έδεσσας "Ορίζοντας" φιλοξενήθηκαν σήμερα το πρωί στο Φιλίππειο Κλειστό Γυμναστήριο, στην αίθουσα όπου το σωματείο μας πραγματοποιεί τις προπονήσεις Επιτραπέζιας Αντίσφαίρισης ΑμεΑ και Μπότσια.
Οι επτά ωφελούμενοι το ΚΔΑΠ μεΑ, όλοι ενήλικες, με επικεφαλής την Εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Μακροπούλου Λένα και την Κοινωνική Λειτουργό κ. Παπαδοπούλου Μαρία, είχαν την ευκαιρία αρχικά να ξεναγηθούν στους χώρους του γυμναστηρίου και ύστερα να γνωρίσουν και να εξασκηθούν στα Παραολυμπιακά Αθλήματα της Επιτρ. Αντισφαίρισης και του Boccia.
Η παρουσίαση έγινε από τον Τεχνικό Διευθυντή του "Εν Σώματι Υγιεί" Α.Σ. ΑμεΑ Βέροιας και Προπονητή ΑμεΑ κ. Καραϊωσήφ Αλέξανδρο. Όπως φαίνεται και από τις φωτογραφίες, οι ωφελούμενοι, το διασκέδασαν και αποχωρήσαν με τις καλύτερες εντυπώσεις!
Ευχαριστούμε τους υπεύθυνους του ΚΔΑμεΑ Δήμου Έδεσσας που μας εμπιστεύθηκαν για αυτή την εξωτερική τους δράση.
Για το πλήρες άρθρο και φωτογραφίες, ανατρέξτε στην ιστοσελίδα: https://r4rehab.blogspot.com/2024/04/blog-post.html
Σχετικά Άρθρα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]
-
Άγγιγμα ψυχής, δύναμη ζωής από τον Γιάννη Αβραμίδη!