![Αργυρό μετάλλιο για την Μιχαλοπούλου του ΕΟΣ Νάουσας σε αγώνα αλπικού σκι στον Παρνασσό](/media/k2/items/cache/21f3875af07d9f9f41ff967c2bf0ebe3_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 615 φορές
Αργυρό μετάλλιο για την Μιχαλοπούλου του ΕΟΣ Νάουσας σε αγώνα αλπικού σκι στον Παρνασσό
Στις 26 και 27 Μαρτίου και υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Χειμερινών Αθλημάτων, διοργανώθηκε στο Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού αγώνας αλπικού σκι.
Συγκεκριμένα διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των κατηγοριών ανδρών, γυναικών, εφήβων και νεανίδων στο οποίο έλαβε μέρος η αθλήτρια του ΕΟΣ Νάουσας Μιχαλοπούλου Αλεξάνδρα στην κατηγορία νεανίδων .
Στην πρώτη ημέρα στην οποία διεξήχθη το αγώνισμα της Γιγαντιαίας Τεχνικής κατάβασης έλαβε την 8η θέση και την επόμενη ημέρα στον αγώνα της Τεχνικής κατάβασης κατάφερε να αποσπάσει την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
Σχετικά Άρθρα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]
-
Άγγιγμα ψυχής, δύναμη ζωής από τον Γιάννη Αβραμίδη!