Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε o 10ος Φιλίππειος Δρόμος στη Βέροια (φωτο - βίντεο)

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου ο 10ος Φιλίππειος Δρόμος.

Περίπου 700 αθλητές ξεκίνησαν το πρωί από την Βεργίνα με τελικό προορισμό το κέντρο της Βέροιας. Περίπου 700 αθλητές στήθηκαν στην εκκίνηση, στην Βεργίνα και συμμετείχαν στον αγώνα.

Ο καιρός ήταν αίθριος και οι αθλητές απόλαυσαν την διαδρομή. Ειδικά εντός του νέου φράγματος, η διαδρομή είναι "μαγική". Νικητής του αγώνα ήταν ο Διαμαντής Γεωργαλάς ενώ πρώτη γυναίκα τερμάτισε η Σόνια Τσεκίνη.

Τον αγώνα διοργάνωσε ο Σύλλογος Δρομέων Βέροιας και το αθλητικό τμήμα του ΚΑΠΑ Δήμου Βέροιας και όπως και τα προηγούμενα χρόνια, ήταν άρτιος και χωρίς προβλήματα. Μάλιστα, φέτος είχε και επετειακό χαρακτήρα, αφού συμπληρώθηκαν δέκα διοργανώσεις.