![Fundraising για να αγωνιστεί στην επόμενη Ολυμπιάδα 23χρονη παραολυμπιονίκης από τα Γρεβενά](/media/k2/items/cache/148174665ab28ab650b5f8e1b5edd31b_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 642 φορές
Fundraising για να αγωνιστεί στην επόμενη Ολυμπιάδα 23χρονη παραολυμπιονίκης από τα Γρεβενά
Έναν μεγάλο αγώνα, μέσα και έξω από τις πίστες του αλπικού σκι, δίνει η παραολυμπιονίκης, Εύα Νίκου, η οποία προσπαθεί μέσω fundraising να συγκεντρώσει χρήματα για να μη χάσει η ομάδα της τη φετινή αγωνιστική σεζόν και να προετοιμαστεί όσο καλύτερα γίνεται για τους Παραολυμπιακούς του 2026 στην Κορτίνα Ντ’ Αμπέτσο της Ιταλίας.
Η 23χρονη από τα Γρεβενά ξεκίνησε πριν από λίγες ημέρες το fundraising στη σελίδα gofundme.com και μέχρι στιγμής έχει καταφέρει να συγκεντρώσει περίπου 6.000 ευρώ από τα 14.000 ευρώ που είχε θέσει ως στόχο. «Χτυπήσαμε πολλές πόρτες για να βρούμε έναν χορηγό. Αλλά ήταν πολύ δύσκολο. Αποφασίσαμε έτσι να κάνουμε λογαριασμό σε αυτή την πλατφόρμα. Έχει πάει ανέλπιστα καλά μέχρι τώρα. Ο στόχος είναι δύσκολος. Αν ένα άτομο γνωρίζει όμως από σκι, ξέρει ότι τα έξοδα είναι μεγάλα. Κάποιοι που γνωρίζουν μού λένε ότι έβαλα λίγα χρήματα στον στόχο», αναφέρει η νεαρή παραολυμπιονίκης.
Σχετικά Άρθρα
-
Η Εθνική Ελλάδας έφτασε στο Παρίσι για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]