![Το "Εν Σώματι Υγιεί" στηρίζει έμπρακτα την πρόληψη του Καρκίνου του Μαστού](/media/k2/items/cache/4155426a6e640174ce728c3b782a3c8b_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 506 φορές
Το "Εν Σώματι Υγιεί" στηρίζει έμπρακτα την πρόληψη του Καρκίνου του Μαστού
Το Αθλητικό Σωματείο ΑμεΑ "Εν Σώματι Υγιεί" Βέροιας, έδειξε για ακόμα μια φορά το κοινωνικό του πρόσωπο, συμμετέχοντας ενεργά στην καμπάνια ευαισθητοποίησης υπέρ της πρόληψης του καρκίνου του μαστού που ξεκίνησε και διεξήγαγε κατά τον περασμένο Οκτώβριο το Γυμναστήριο FitMe- Exclusive Health Clubby Sakis Liakos στην Κοζάνη.
Σε συνεργασία με το Διαγνωστικό Κέντρο "Ιπποκράτης Κοζάνης Α.Ε." και τον ειδικό Μαστολόγο ιατρό Κοκκώνη Δημήτριο, προσέφεραν δωρεάν μαστογραφίες σε γυναίκες ως 50 ετών που δεν δικαιούνται συνταγογράφηση, πωλώντας συλλεκτικά μπλουζάκια που κατασκευάστηκαν ειδικά για αυτόν τον σκοπό! Ένα μπλουζάκι σημαίνει μια δωρεάν μαστογραφία!! Το σωματείο μας συμμετείχε ενεργά στην καμπάνια του γυμναστηρίου αγοράζοντας δύο συλλεκτικά μπλουζάκια και χαρίζοντας δύο δωρεάν μαστογραφίες σε γυναίκες που δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα.
Για το πλήρες άρθρο και για φωτογραφίες, ανατρέξτε στην ιστοσελίδα: https://r4rehab.blogspot.com/2023/11/blog-post_10.html
Σχετικά Άρθρα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]
-
Άγγιγμα ψυχής, δύναμη ζωής από τον Γιάννη Αβραμίδη!