![Σε διεθνές προπονητικό camp δύο αθλήτριες του ΕΟΣ Νάουσας](/media/k2/items/cache/af83a233157dcf7bdb44bb7b65c66722_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 764 φορές
Σε διεθνές προπονητικό camp δύο αθλήτριες του ΕΟΣ Νάουσας
Σε διεθνές προπονητικό camp της IBU στο Lenzerheide της Ελβετίας συμμετέχουν από τις 23/10 έως και τις 28/10 οι αθλήτριες του ΕΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ Βαικου Αικατερίνη και Τσιατσιου Λυδία μαζί με την Ομοσπονδιακή προπονήτρια Βαικου Μαρία.
Στο 7ημερο διεθνές προπονητικό camp του οποίου την επιμέλεια έχουν η Διεθνής Ομοσπονδία Διάθλου (σκι+σκοποβολή) και η ΕΟΧΑ, οι αθλήτριες κλήθηκαν να συμμετάσχουν σύμφωνα με την πανελλήνια γενική κατάταξη αθλητών Διάθλου από την Ελληνική Ομοσπονδία Χειμερινών Αθλημάτων.
Οι προδιαγραφές του camp είναι υψηλές και οι αθλήτριες θα έχουν την δυνατότητα να διδαχθούν από καταξιωμένους προπονητές του εξωτερικού στην εκμάθηση δεξιοτήτων Διάθλου.
Καλη επιτυχία στις αθλήτριες καθώς και στους αθλητές της υπόλοιπης αποστολής.
Σχετικά Άρθρα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]
-
Άγγιγμα ψυχής, δύναμη ζωής από τον Γιάννη Αβραμίδη!