![Εντυπωσιακές εμφανίσεις των νεαρών του "Βικέλα" στο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσ/νίκης](/media/k2/items/cache/5cb04386bb1893c12350a67d79cbb96e_XL.jpg)
- ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ
- Posted
- Διαβάστηκε 740 φορές
Εντυπωσιακές εμφανίσεις των νεαρών του "Βικέλα" στο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσ/νίκης
Πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου 21-10-2023 στην Θεσ/νικη ο νυχτερινός Ημιμαραθώνιος της πόλης, καθώς επίσης και οι νυχτερινοί αγώνες των 10.000 μέτρων και των 5000 μέτρων.
Στον Ημιμαραθώνιο συμμετείχαν οι αθλητές του ''ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑ ΒΕΡΟΙΑΣ'' Μηνάς Πέτρος που τερμάτησε στην 22η θέση με 1.18'.32'' και ο Κελεπούρης Γιώργος στην 279η θέση με 1.37'.55''.
Στον αγώνα των 5000 μέτρων γυναικών η Πατσαλά Ευγενία [17χρονη] συνέχισε τις φετινές πετυχημένες εμφανίσεις της τερματίζοντας στην 4η θέση με 18΄56''.
Στον αγώνα των 5000 μέτρων ανδρών οι νεαρός Καραγιάννης Αλέξανδρος [17χρονος] τερμάτισε 12ος με 16΄55'' ,ο Γεωργιάδης Ορέστης [17χρονος] τερμάτισε 19ος με 17'15''και ο Παπανικολάου Δημήτρης στην 44η θέση με 19΄32''. Δεν ολοκλήρωσε την προσπάθεια του ο Αθανασάκης Παναγιώτης που την τελευταία εβδομάδα ταλαιπωρήθηκε από ίωση και ένιωσε αδιαθεσία την ώρα του αγώνα.
Σχετικά Άρθρα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες: Όλες οι "μάχες" Ελλήνων αθλητών και αθλητριών - Το πρόγραμμα
-
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Τι ώρα ξεκινάει η τελετή έναρξης - Για πρώτη φορά εκτός σταδίου!
-
Ολυμπιακοί αγώνες Παρίσι 2024: Η αποκατάσταση της συμβολής και της μνήμης του Βεροιώτη Δημητρίου Βικέλα [μέσω ‘κωδικού’ στο ERTNews]
-
Άγγιγμα ψυχής, δύναμη ζωής από τον Γιάννη Αβραμίδη!