Αξιόλογες επιδόσεις των αθλητών του Βικέλα Βέροιας στους σχολικούς αγώνες της Νάουσας

Πραγματοποιήθηκαν στην Νάουσα την Τρίτη στις 28-3-2023 οι σχολικοί αγώνες στίβου των λυκείων-γυμνασίων του νομού Ημαθίας.

Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες του ΒΙΚΕΛΑ ξεπερνώντας τον εαυτό τους και τις δύσκολες καιρικές συνθήκες (χαμηλή θερμοκρασία-δυνατός άνεμος) πέτυχαν αξιόλογες επιδόσεις που επιτρέπουν σε πολλούς από αυτούς να συνεχίσουν να αγωνίζονται στην επόμενη φάση  των σχολικών αγώνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής.

ΛΥΚΕΙΑ-ΑΓΟΡΙΑ

200μ.        1ος  Νέστωρας  Θόδωρας        24''25

400 μ.        1ος  Ακριβόπουλος Δημήτρης  52''90

800 μ.        1ος Αθανασάκης Παναγιώτης  2' 00''

                  2ος Παπανικολάου Δημήτρης   2'04''.5

1500 μ.      1ος Καραγιάννης Αλέξανδρος   4΄.21''

                   2ος Τζίμας Αντώνης                 5΄11΄΄

3000           1ος Γεωργιάδης  Ορέστης        9΄40''

                   2ος Λιόβας Δημήτρης               9'41''

                   3ος Μεταξόπουλος Αλκης         9'48''

10χλμ βάδ. 2ος Καραγιώργος Γιώργος      54΄43'' 

110 εμπ.      2ος Παναγιωτίδης Γιώργος     15΄΄62

Μήκος          4ος Αποστολίδης   Χρήστος    5μ. 35

Σφαίρα         1ος Εξιζίδης Χάρης                12.80 μ.

ΛΥΚΕΙΑ- ΚΟΡΙΤΣΙΑ

100 μ.        5η Παρασκευαίδου Αναστασία    15''11

200μ          1η Αβραάμ Βικτωρια                    26''65

800μ.          1η Ξυνάδα  Αριάδνη                   2'26''

1500μ         1η Ξυπολιτάκη Ταξιαρχούλα       5'11''

3000μ.        1η Πατσαλά Ευγενία                   10'49''

                   2η Λάζου Εμμυ                          10'54''

Υψος          1η Φουρκιώτη Αθηνά                  1.55μ.

Μήκος         1η Μαργαριτοπούλου Ελένη       4.62

                    6η Πρασσοδήμου                       3.70μ.

Ακόντιο        1η Πίσκου Τάνια                         35.95μ

Σφαίρα         4η Κουμιτσάρσκι Γεωργία          8.69μ

                    5η Βράνα Ελισάβετ                     7.30 μ.

ΓΥΜΝΑΣΙΑ -ΑΓΟΡΙΑ

80μ.            1ος Νάκας Νικόλαος                   9''96

                    2ος Αποστολίδης Παντελής      10''32

                    6ος Κάκαρης Κων/νος              10''40

1000μ         1ος Νταγκόπουλος Νικόλαος    2΄55''0

                    3ος Μπαρτζώκας Χάρης            3΄18''0

                     4ος Τζίνας Σταύρος                   3'21''0

3000 βαδ.    1ος Μάρτος Νικόλαος                15΄34''0

                     2ος Ακριβόπουλος Γιώργος      15'51''0

Υψος           1ος Πίσκος Απόστολος               1,41

                    3ος Κελεπούρης Αντώνης           1,31

ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

80μ.            1η Παπαλεξίου Ιόλη                    10''61

                   3η Ξυνάδα Αρσινόη                   11''03

300μ.          2η Βράνα Μαρία                         50''50 

                    3η Ξηρού Βασιλική                     52''31

                    4η Γιάννενα Αρίστη                    53''20

1000μ.         1η Κουτσίδου Δέσποινα             3'37''0

                    3η Μεταξοπούλου Αναστασία    3'48''0

                    9η Φουντουκίδου Ευδοξία         4΄50''0

Υψος           3η Γεωργίου Σοφία                     1.21μ,

                    6η Γκαλίτσιου Παναγιώτα           1,16μ

                     7η Ορφανίδου Γεωργία              1.11μ

Μήκος           4η Κολβατάι Ραίσα                     3,83μ.

                      6η Τοπάλη Μαριαλένα                3,79μ.

Σφαιρα          2η Νκολοπούλου Ριάνα               8,95μ

                      7η Ταουσιάνη Ευθυμία               6.68μ