Έξι Χρυσά Μετάλλια για τον ΕΟΣ Νάουσας στο Κύπελλο Ελλάδος

Σε όλες τις κατηγορίες εκτός από αυτή των αντρών ,οι αθλητές του ΕΟΣ Νάουσας μονοπωλησαν  τις πρώτες θέσεις.

Στην κατηγορία των γυναικών η Μαρία Ντάνου κέρδισε άνετα την πρώτη θέση στα 5000m ελεύθερης τεχνικής ενω τη δεύτερη μέρα τερμάτισε στην δεύτερη θέση στο ίδιο αγώνισμα.
Η Γωγώ Νιμπιτη κέρδισε επάξια το αργυρό μετάλλιο και το χάλκινο την επόμενη μέρα στα αντίστοιχα αγωνίσματα.
Η Ελίζα Αναστασιάδου τερμάτισε στην τέταρτη θέση και η Φαιη Γιαννακοβιτη στην πέμπτη και τέταρτη θέση αντίστοιχα.
Στην κατηγορία των κορασίδων η Στελλινα Γιαννακοβιτη κέρδισε άνετα δύο χρυσά μετάλλια στο αγώνισμα των 3000m ατομικής και ομαδικής εκκίνησης. Στην ίδια κατηγορία η Μαριλίζα Νιμπιτη τερμάτισε τέταρτη και τη δεύτερη μέρα επέστρεψε μάχιμη και κέρδισε το αργυρό μετάλλιο.
Στους παίδες ο Γιώργος Αναστασιάδης στο ίδιο αγώνισμα κυριάρχησε και τις δύο μέρες κατακτώντας δύο χρυσά μετάλλια.
Στην κατηγορία των παγκορασίδων η Μάρα Τσιαρκα τερμάτισε στην πρώτη θέση.Συμμετοχη στην ίδια κατηγορία είχαν και η Ολγα Μπιτέρνα και Εύα Μπράβου
Το ντεμπούτο τους στο χιονοδρομικό στίβο έκανε και η προ αγωνιστική με εναν εξαίρετο αγώνα επίδειξης. Οι συμμετέχοντες μελλοντικοί πρωταθλητές ηταν οι Βαικου Κατερίνα Τσιατσιου Λύδια Γεωργία Τσιαρκα και Βαικου Δάφνη.