Θετικό το πρώτο τεστ για την ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ απέναντι στην Κρ. Βρύση

Το πρώτο δυνατό φιλικό τεστ έδωσε η ομάδα της ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ εκτός έδρας με αντίπαλο την Κρύα Βρύση.

Ο Κυριάκος Καρασαββίδης δοκίμασε διαφορετικά σχήματα και ποδοσφαιριστές όπως και ο προπονητής των γηπεδούχων Νίκος Παπανώτας, ο οποίος χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές εντεκάδες, από μία σε κάθε ημίχρονο.

Πιο έτοιμη αγωνιστικά η ομάδα της Κρύας Βρύσης πήρε τη νίκη με σκορ 2-0, με τέρματα που σημείωσαν στο πρώτο ημίχρονο ο Σιδηρόπουλος και ο Κίτσας.

Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ έδειξε καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε ευκαιρίες και δικαιούταν τουλάχιστον ένα τέρμα στις φάσεις που έκανε στην απέναντι εστία.

Πηγή: alexandreia-gidas.gr - Ρεπορτάζ: Μάκης Σαπουνόπουλος