Το σχόλιο του Κ. Κατσώνη για το Π.Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ
  • ΣΧΟΛΙΑ
  • Διαβάστηκε 1186 φορές

Ο παλαίμαχος άσσος και παλιός προπονητής της «Βασίλισσας του βορρά» Κώστας Κατσώνης, σχολιάζει στο kerkidasport.gr το Κυριακάτικο ματς της ΒΕΡΟΙΑΣ με τον Π.Α.Ο.Κ. στο γήπεδο Τούμπας, που έληξε με σκορ 4-1 υπέρ του «δικεφάλου».

Αναλυτικά τα όσα σημειώνει για την συγκεκριμένη αναμέτρηση:

«Είναι ορισμένα παιχνίδια που δεν αντέχουν σε κριτική. Ένα από αυτά ήταν και το χθεσινό Π.Α.Ο.Κ. – ΒΕΡΟΙΑ.

Σε μια παγωμένη και άδεια Τούμπα, έγινε ένα κακό ματς άσχετα αν μπήκαν 5 τέρματα.

Ο Π.Α.Ο.Κ. εκμεταλλευόμενος το τραγικό ξεκίνημα της ΒΕΡΟΙΑΣ έβαλε 3 γκολ σε διάστημα 13ων λεπτών, έπειτα από παιδικά λάθη της άμυνάς μας και μετά κατέβασε ταχύτητα.

Η ΒΕΡΟΙΑ για δεύτερη φορά φέτος δέχθηκε γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα!!

Μπήκε φοβισμένα στο γήπεδο και μόνο όταν ο Π.Α.Ο.Κ. της το επέτρεψε φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο των Παυλίδη και Ίσμαελ η «Βασίλισσα» ανέβασε την απόδοσή της, κατάφερε να σκοράρει, αλλά το ματς είχε ήδη τελειώσει από το 13ο λεπτό.

Συμπερασματικά, φάνηκε ότι το ματς αυτό δεν ήταν μέσα στις δυνατότητες της ομάδας μας.

Σε άλλα παιχνίδια θα πρέπει να κυνηγήσουμε τις νίκες και πιστεύω ότι αν πάρουμε μέχρι το τέλος 5 νίκες και 3 ισοπαλίες θα είναι αρκετό για να μας εξασφαλίσει την παραμονή.

Επίσης, πιστεύω ότι ο Ίσμαελ θα μας βοηθήσει πολύ στο γκολ».