Κέρδισε τον Άρη Θεσσαλονίκης ο Φίλιππος! (βίντεο)

Δυνατή η αναμέτρηση που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Φιλίππειο Κλειστό Γυμναστήριο.

Ο γηπεδούχος Φίλιππος Βέροιας υποδέχτηκε τον Άρη Θεσσαλονίκης, σε ένα παιχνίδι που παρουσίασε ενδιαφέρον από τα πρώτα λεπτά.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι, με τα γκολ να διαδέχονται το ένα το άλλο, ένα για τη μια ομάδα, ένα για την άλλη. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 16-15 υπέρ του Φιλίππου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης Θεσσαλονίκης διαμόρφωσε ρυθμό, μπήκε δυναμικά, και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ έως και 4 γκολ.

Τα τελευταία λεπτά, ο Φίλιππος έκανε την ανατροπή και γύρισε τον αγώνα που έμοιαζε «χαμένος», μείωσε τη διαφορά, και πήρε το παιχνίδι με 31-29.