Ήττα του Φιλίππου από τον ΓΑΣ Κιλκίς στην πρεμιέρα της Α2

Με το... αριστερό ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών η ομάδα χάντμπολ του Φιλίππου.

Οι Βεροιώτες ηττήθηκαν εκτός έδρας στην πρεμιέρα με σκορ 30-17 από τον ΓΑΣ Κιλκίς, με το ματς να είναι ισορροπημένο στο πρώτο μέρος αλλά τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν στο σκορ στην επανάληψη και να φτάνουν χωρίς δυσκολία στη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 6-5, 9-7, 11-8, 14-9 (ημίχρονο), 16-11, 18-13, 21-15, 23-16, 27-17, 30-17.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης.

Δίλεπτες: 5-3, Πέναλτι: 3/3, 3/2

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Σ.Φαχουρίδης 1, Καριοφύλλης 2, Κυπραίος 2, Ελευθεριάδης 6, Χ.Μαυρόπουλος, Α.Μαυρόπουλος 3, Δημάκης 5, Α.Φαχουρίδης, Ψαρράς, Γρηγοριάδης, Πιστόλας 3, Λασκαρούδης 2, Γιαννακόπουλος 6, Καρβουνίδης, Βαφειάδης, Τριανταφύλλου.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Βλάχος, Χαντζαρίδης, Αμπρικίδης 2, Δεληγιάννης 1, Τσαμήτρος, Γραμματικόπουλος, Κρέξης 1, Κούγιας, Χατζημασούρας, Διδασκάλου 5, Χατζηγεωργίου 2, Δεληχρήστος, Γεωργιάδης.