Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δεύτερη νίκη για τον Φίλιππο στην Handball Premier, 30-27 τον Φαίακα

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, σε δέκα παιχνίδια, πέτυχε ο Φίλιππος Βέροιας που επικράτησε με 30-27 του Φαίακα Κέρκυρας στο ''Φιλίππειο''.

Από την αρχή του αγώνα έως το 40΄, ο Φαίακας είχε το προβάδισμα στο σκορ, αλλά, ο Φίλιππος ισορρόπησε από τα μέσα του δεύτερου μέρους και έφθασε στη νίκη, δείχνοντας μεγαλύτερη ψυχραιμία και αποτελεσματικότητα στα 7-8 τελευταία λεπτά.

Τα 20 από τα 30 τέρματα του Φίλιππου ήλθαν από τους Ελληνες παίκτες του, ενώ ο Φαίακας στηρίχθηκε και πάλι στο σκοράρισμα, στους πρώτους σκόρερ του Τζούλοβιτς-Τσίλη που πέτυχαν 17 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 4-5, 5-9, 7-12, 10-13, 12-16 (ημίχρονο), 14-18, 18-20, 21-21, 24-23, 28-25, 30-27.

Διαιτητές :  Πατιός-Τσιάνας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ :  Κριούτσκοφ, Μούγιτς 4, Αγκοβιτς 4, Σόφρανατς 2, Κωστακίδης 3, Β.Φιλόσογλου 4, Κ.Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 5, Εμμανουήλ, Τσαμήτρος, Κουκουτσίδης 6, Ρίζος 2, Κυριακίδης, Κακαφίκας, Αρβανιτίδης.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ : Τσιλιμπάρης, Κυπριώτης, Δημητρέλλος, Τσίλης 5, Τζούλοβιτς 12, Ελαχαγκάουϊ 2, Ζέρβας, Προβατάς, Γεωργαλής, Κουλούρης, Καράνοβιτς, Μάνιτς 3, Νάστος 1, Δελλής 1, Κόντης 3.

Πηγή: greekhandball.com

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS