Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Έχασε στις λεπτομέρειες ο Φίλιππος στην Πυλαία

Δεν τα κατάφερε στην Πυλαία ο Φίλιππος, όπου γνώρισε την ήττα από την τοπική ομάδα με σκορ 23-22.

Το ματς ήταν αμφίρροπο από την αρχή έως το τέλος. Ο Φίλιππος ξεκίνησε καλά το παιχνίδι αλλά μετά το πρώτο τέταρτο, η Πυλαία πήρε τον έλεγχο στα χέρια της, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να ξεφύγει στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, η Πυλαία συντήρησε ένα προβάδισμα 2-3 γκολ σε όλο το 30λεπτο. Στο 55' οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα τριών γκολ (23-20) αλλά στα τελευταία πέντε λεπτά δεν σημείωσαν τέρμα.

Ο Φίλιππος προσπάθησε να πάρει κάτι από το ματς αλλά περιορίστηκε στην ήττα με ένα γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-7, 10-9, 13-11, 15-13 (ημίχρονο), 17-15, 19-15, 19-17, 21-19, 23-20, 23-22

ΠΥΛΑΙΑ: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 4, Αντωνιάδης, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμεσίδης 3, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 6, Τριανταφυλλίδης, Σαμαράς, Μπάτζιος 3, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 1, Αλατσατιάνος, Γιαννακόπουλος, Λασκαρούδης

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Kριούτσκοφ, Μούγιτς 7, Άγκοβιτς 1, Σόφρανατς 2, Κωστακίδης 7, Κακαφίκας, Αρβανιτίδης, Κουκουτσίδης, Ρίζος, Φιλόσογλου Β. 3, Παπαδόπουλος 1, Παπαγιάννης, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Εμμανουήλ, Τσαμήτρος

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/4-1/2