Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δεν τα κατάφερε ο Φίλιππος στη Δράμα

H Δράμα... γύρισε στα τελευταία λεπτά το ματς με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας και επικράτησε στην έδρα της με 32-31, για την 7η αγωνιστική της Handball Premier (2ος όμιλος).

Οι Δραμινοί κυριαρχούσαν στον πρώτο ημίχρονο, στο τέλος του οποίου προηγούνταν με 16-15. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ο Φίλιππος, που είχε σε εξαιρετική 'μέρα τον τερματοφύλακά του, Κριούτσκοφ και συνολικά λειτούργησε πολύ οργανωμένα, κατάφερε να πάρει τα ηνία.

Οι γρήγορες επιθέσεις της ομάδας της Ημαθίας, η αποτελεσματικότητά της, το «διαβασμένο» παιχνίδι της και οι επεμβάσεις του Κριούτσκοφ, είχαν ως αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά ακόμα και με 5 τέρματα, γύρω στο 48ο λεπτό.

Η κουρασμένη Δράμα... ξύπνησε, όταν άρχισε να συνειδητοποιεί ότι το παιχνίδι θα χανόταν, και με ηγέτη στην επίθεση τον 17χρονο, Τόσκα (9 τέρματα), καθώς επίσης και με πολύ καλή αμυντική παρουσία στα τελευταία δέκα λεπτά, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να κατακτήσει τους δύο βαθμούς σε μία αναμέτρηση χάρμα οφθαλμών.

ΔΡΑΜΑ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 32-31

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 5-3, 8-5, 11-8, 12-12, 16-15 (ημίχρονο), 19-20, 22-24, 24-26, 25-29, 29-31, 32-31

ΔΡΑΜΑ: Toζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 5, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τόσκας 9, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 5, Κρανιώτης, Σίνα

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Kριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 2, Άγκοβιτς 2, Σόφρανατς, Ατσίμοβιτς, Μίρβοβιτς, Μπαλτατζής 4, Κουκουτσίδης 1, Ρίζος, Φιλόσογλου Β. 3, Παπαδόπουλος 12, Παπαγιάννης 4, Κυριακίδης, Φιλόσογλου Κ., Οικονομίδης

Διαιτητές: Μπέτμαν - Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 4-7 Πέναλτι: 1/4-7/7

Πηγή: greekhandball.com

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS