Ήττα με... ανατροπή για τον Φίλιππο στην Κέρκυρα

Ο Φαίακας Κέρκυρας βελτιώθηκε αισθητά στο δεύτερο μέρος του εντός έδρας αγώνα του με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας και επικράτησε με 30-24, πετυχαίνοντας έτσι την 2η του νίκη σε 5 αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους, το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 12-13. Ωστόσο, στην επανάληψη οι Φαίακες ανέλαβαν τα ηνία και κατέκτησαν ακόμα δύο πολύτιμους βαθμούς.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-24

Tα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-5, 5-7, 8-9, 12-13 (ημίχρονο), 15-14, 18-16, 20-17, 23-20, 25-21, 30-24

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Ελ Χαραγκάουι 3, Τσίλης 6, Τζούλοβιτς 8, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κοσκινάς, Κυπριώτης, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Ζέρβας, Γεωργαλής, Μάνιτς 7, Κορακιανίτης, Προβατάς, Νάστος

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 3, Άγκοβιτς 3, Σόφρανατς 2, Ατσίμοβιτς, Εμμανουήλ, Κουκουτσίδης 2, Κυριακίδης, Στανκίδης, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 2, Μπαλτατζής 4, Ρίζος, Λυκοστράτης, Μρβοβιτς 8

Διαιτητές: Kινατζίδης - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 7-8 (Αποβολές: Δελλής, 54:06, τρία δίλεπτα / Μούγιτς, 59:57, Σόφρανατς 54:35), Πέναλτι: 2/4-0/0

Πηγή: greekhandball.com