Βαριά εντός έδρας ήττα για την ΒΕΡΟΙΑ 2017 από τον ΠΑΟΚ 17-35

Βαριά ήττα με 17-35 γνώρισε στο Φιλίππειο από τον ΠΑΟΚ η Βέροια. Ήταν η 3η αγωνιστική των πλέι οφ του γυναικείου πρωταθλήματος και με αυτή την επιτυχία ο ΠΑΟΚ εξασφαλίζει την πρόκριση στον τελικό.

Αγωνιστικά, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μόνο στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Από εκεί και μετά ο ΠΑΟΚ περιόρισε την Βέροια, πήρε το πάνω χέρι και ξέφυγε με πέντε γκολ διαφορά που διατηρήθηκε έως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια δεν κατάφερε να ανακάμψει ενώ είχε και τον τραυματισμό της Βραζιλιάνας γκολκίπερ της ομάδας της Μπρούνα ντε ΟλιβέϊραΚαμπόϊμ στο πόδι στο 38’. Η Βέροια δεν κατάφερε να αλλάξει την εικόνα του αγώνα ενώ από την άλλη οι παίκτριες του ΠΑΟΚ διατήρησαν την καλή τους εικόνα, με καλή άμυνα και αποδοτική επίθεση και διεύρυναν το προβάδισμά τους φθάνοντας σε μια μεγάλη σε έκταση σκορ νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 6-7, 7-12, 9-14, 11-17 (ημχ) 11-19, 13-23, 13-27, 14-29, 16-33, 17-35 (τλκ)

Διαιτητές : Μπέτμαν-Τσιάνας

ΒΕΡΟΙΑ (Παυλίδης): Κερλίδη, Εμμανουηλίδου , Τζούρισιτς 3, Καραμπατζάκη, Καμπόιμ, Ζενέλι, , Κωστοπούλου 5 , Ανδρονικίδου 1, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 3, Λύτρα, Νούσια , Βασιλειάδου 2 , Νταβίντοβιτς 3 .

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 8 , Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου , Κουκμίση 2, Μπελέτσκα 2, Στογιάνοβιτς, Σεβδίλη 9, Κατσούνη, Νίκολιτς 3 , Καραχαρίση, Γιοβανόβσκα 2, Καγιούμοβα, Γκάτζιου 9