Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Σήμερα στις 16:30 η κλήρωση της Μεσογειάδας

Στο ξενοδοχείο Palace στην Γλυφάδα θα πραγματοποιηθεί σήμερα Σάββατο 15/2 στις 16:30 η κλήρωση της 17ης Μεσογειάδας Χάντμπολ, η οποία θα διεξαχθεί το διάστημα 17-22/2 σε ΟΑΚΑ και Κορυδαλλό.

Στην κληρωτίδα θα μπουν οι 14 παρακάτω χώρες Ελλάδα, Ισπανία, Κροατία, Σερβία, Μαυροβούνιο, Ρουμανία, Βόρεια Μακεδονία, Μαρόκο, Τυνησία, Αίγυπτος, Τουρκία, Μπαχρέιν, Κουβέιτ και Σαουδική Αραβία, οι οποίες θα και θα τοποθετηθούν σε δύο ομίλους.

Στην πρώτη φάση της διοργάνωσης θα αγωνιστούν όλοι με όλους και στην δεύτερη φάση (προημιτελικά) θα προκριθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο. Οι τρεις τελευταίες ομάδες κάθε γκρουπ θα αγωνιστούν για θέσεις 9-14.

Κάθε αγώνας είναι διάρκειας 45 λεπτών, χωρισμένος σε τρία σετ των 15 λεπτών.

Μεταξύ του 2ου και του 3ου 15λεπτου υπάρχει διάλειμμα 5 λεπτών και οι ομάδες αλλάζουν πλευρές.

Μία ομάδα μπορεί να πάρει σε κάθε ματς έως και 5 πόντους στο σύνολο.

Η νίκη στο παιχνίδι δίνει 2 πόντους και η νίκη στο επιμέρους σκορ κάθε σετ από έναν πόντο.

Η ισοπαλία στο τέλος του αγώνα δίνει σε κάθε ομάδα από έναν πόντο, ενώ η ισοπαλία σε κάθε σετ δίνει από 0,5 πόντο.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS