Γκολ και αποβολή στο ντεμπούτο του ο Μρντάκοβιτς στη Σιγκαπούρη!
  • Διαβάστηκε 869 φορές

Δυναμικό ντεμπούτο πραγματοποίησε ο Μίλιαν Μρντάκοβιτς στη Σιγκαπούρη με την Ταμπίνες Ρόβερσομ.

Ο άλλοτε επιθετικός της ΒΕΡΟΙΑΣ βρήκε δίχτυα στο ματς Κυπέλλου κόντρα στην South China (νωρίτερα από τη αποβολή του με δεύτερη κίτρινη κάρτα στην παράταση) ωστόσο το παρθενικό γκολ δεν έφτανε στην ομάδα του για να αποφύγει την ήττα.

Ο Σέρβος επιθετικός αγωνίστηκε για 113 λεπτά στο παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση με σκορ 2-1 υπέρ της South China και αποβλήθηκε επτά λεπτά πριν από το φινάλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Να θυμίσουμε πως ο 31χρονος στράικερ είχε σκοράρει και στο ντεμπούτο του με τη ΒΕΡΟΙΑ, σημειώνοντας δύο γκολ στο ματς της πρεμιέρας του πρωταθλήματος κόντρα στον Πλατανιά που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες (2-2).

Σημειωτέον, πως ο Μρντάκοβιτς θεωρείται σούπερ μεταγραφή για την Ταμπίνες Ρόβερσομ και για χάρη του θα παρακαμφθεί το σάλαρι - καπ που ισχύει στο πρωτάθλημα της χώρας.

Πηγή: marcasl.blogspot.gr