Ντόστανιτς: «Δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία»
  • Διαβάστηκε 861 φορές

Δίκαιο χαρακτήρισε το τελικό αποτέλεσμα με τον Πλατανιά ο τεχνικός της ΒΕΡΟΙΑΣ Ράτκο Ντόστανιτς, ο οποίος παράλληλα δήλωσε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Σέρβος τεχνικός στην συνέντευξη Τύπου:

«Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών μου. Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, πήραμε το προβάδισμα στο σκορ, αλλά μας έκοψε τα πόδια το γκολ που δεχθήκαμε στο φινάλε του πρώτου μέρους. Σίγουρα αν έμενε το 1-0 στο ημίχρονο τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.

Στην επανάληψη μπήκαμε και πάλι καλά αλλά σε μια κόντρα επίθεση δεχθήκαμε το 1-2. Ξέραμε ότι ο Πλατανιάς είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

Ωστόσο οι παίκτες μου προσπάθησαν να φθάσουν στην ισοφάριση και τα κατάφεραν, ενώ στα τελευταία λεπτά μείναμε με δέκα παίκτες και δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο.

Πιστεύω ότι το σκορ είναι δίκαιο. Κάθε βαθμός είναι σημαντικός στην προσπάθεια που κάνουμε για την παραμονή στην κατηγορία».

Για το ότι δεν έχουν γίνει ακόμα μεταγραφές, είπε: «Έχω εμπιστοσύνη στους ποδοσφαιριστές μου και πιστεύω ότι η ΒΕΡΟΙΑ έχει τις δυνατότητες να παραμείνει στην Σούπερ Λιγκ. Σίγουρα θα πρέπει να ενισχυθούμε αλλά οι παίκτες που θα έρθουν θα πρέπει να έχουν κάποια στοιχεία που θέλουμε. Γι’ αυτό η αναζήτηση των μεταγραφών γίνεται με προσοχή».