• Διαβάστηκε 1125 φορές

"Βγάζει μάτια" η φάση του πέναλτι στον Φασίδη - Πολλά τα παράπονα! (video)

Τελικά, χωρίς το VAR, κάποιοι διαιτητές φαίνεται πως είναι "λίγοι" για να διευθύνουν σημαντικούς αγώνες, όπως ο χθεσινός για το Κύπελλο Ελλάδος μεταξύ της ΒΕΡΟΙΑΣ και των Χανίων!

Η διαιτησία άφησε με πολλά παράπονα τους "κυανέρυθρους", με αποκορύφωμα μια φάση που στην κυριολεξία "έβγαζε μάτια"!

Στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, ο ρέφερι Φίτσας του Συνδέσμου Πρέβεζας / Λευκάδας και ο δεύτερος βοηθός Νάστος από τον ίδιο Σύνδεσμο, δεν είδαν το πεντακάθαρο πέναλτι που έγινε στον Φασίδη από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Κατσιμήτο, ο οποίος πραγματικά τον γκρέμισε (αδιάψευστος μάρτυρας το βίντεο), με τους Βεροιώτες να διαμαρτύρονται έντονα και για αρκετά λεπτά, χωρίς όμως αποτέλεσμα!

Οι άνθρωποι της "Βασίλισσας" φωνάζουν και για αρκετές ακόμα φάσεις, όπως για την απόκρουση αμυντικού των Χανίων που έγινε -όπως φάνηκε- μέσα από την γραμμή του τέρματος σε ψαλιδάκι του Φασίδη στο 29' (δείτε πιο κάτω το δεύτερο βίντεο), την 2η κίτρινη που δεν δόθηκε στον Ναζίμ στο 71' για μαρκάρισμα από πίσω στον Μπουκουβάλα και για μια ανατροπή στον Δεμηρτζόγλου σχεδόν πάνω στην γραμμή της περιοχής στο 108', όπου ο διαιτητής άφησε το ματς να εξελιχθεί.