• Διαβάστηκε 2719 φορές

LIVE: ΒΕΡΟΙΑ - ΛΑΡΙΣΑ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθείτε LIVE απο το kerkidasport.gr τον φιλικό αγώνα της "Βασίλισσας του βορρά" με αντίπαλο την ιστορική ΑΕΛ.

ΒΕΡΟΙΑ 0 - 1 ΛΑΡΙΣΑ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Μαλόν (58' Κατσούλης), Αμαραντίδης (58' Ουνγιαλίδης), Καλί (58' Βέρτζος), Όστοϊτς, Βεργώνης, Βάσκες (69' Παπαδόπουλος), Παυλίδης (69' Χάσελμπαϊνκ), Μπαργκαν (69' Ντόγος), Μπεν, Μάνος (58' Σέντρικ).

ΛΑΡΙΣΑ: Αποστολίδης (46' Αθανασόπουλος), Κάστελς (46' Εσπιν), Σαρακατσάνος (46' Μελισσας), Κοντοδήμος (46' Κουρτεσιώτης), Νεμπεγλέρας (46' Καρανίκας), Τζούνιορ (46' Τσεμπερίδης), Περίκο (46' Πινδώνης), Στεφανίδης (46' Φορνέρ), Τσιλιγκίρης (46' Μπλέντι), Μουλόπουλος (46' Σουάνης), Βερντού (46' Γκούρτσας).

Διαιτητές: Μαλούτας, Καραγκιοζόπουλος, Παρασίου - Βρέσκας (Ημαθίας)

ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ:

Ξεκίνησε ο αγώνας στο Δημοτικό στάδιο Βέροιας.
Η ΒΕΡΟΙΑ αγωνίζεται με κίτρινη φανέλα και μπλε σορτς, η ΑΕΛ με ολόασπρη εμφάνιση.
Περισσότεροι από 800 φίλαθλοι και των δύο ομάδων στις κερκίδες

3' Καλό σουτ του Μάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αποστολίδη.
14' Δυνατό σουτ του Μπεν από το ύψος της περιοχής φεύγει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι της εστίας της ΑΕΛ.
22' Μέτριο παιχνίδι μέχρι στιγμής με τη ΒΕΡΟΙΑ να είναι ελαφρώς καλύτερη αλλά να μη μπορεί να φτάσει εύκολα στην αντίπαλη περιοχή.
27' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη της ΑΕΛ και καταλήγει κόρνερ, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι των φιλοξενουμένων.
35' Μακρινό σουτ του Μπεν, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Αποστολίδη που μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
38' Άστοχη έξοδος του Καντιμοίρη, την εκμεταλλεύεται ο Βερντού αλλά το γυριστό πλασέ που κάνει φεύγει σύρριζα άουτ από το αριστερό δοκάρι της Βεροιώτικης εστίας!
40' Εξαιρετική μακρινή μπαλιά του Βάσκες για τον Μπαργκάν, αυτός κατεβάζει ωραία τη μπάλα και σουτάρει για να αποκρούσει δύσκολα ο Αποστολίδης.
42' Καλή προσπάθεια του Μπαργκάν από αριστερά και σέντρα για τον αφύλαχτο Μαλόν, αλλά την τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ ο Κοντοδήμος.
45' Σέντρα του Κοντοδήμου από αριστερά, κεφαλιά του Βερντού αλλά ο Καντιμοίρης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Τέλος α' ημιχρόνου. Ανώτερη η ΒΕΡΟΙΑ στο πρώτο 45λεπτο, είχε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας και περισσότερες ευκαιρίες. Η ΑΕΛ από την άλλη πλευρά φάνηκε μόνο σε δύο περιπτώσεις στα τελευταία λεπτά, όπου έχασε όμως σημαντικές ευκαιρίες.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΛ να αλλάζει ολόκληρη την ενδεκάδα της ενώ τη ΒΕΡΟΙΑ να συνεχίζει με τους ίδιους παίκτες.

50' Ο Μάνος βγαίνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά την τελευταία στιγμή τον ανακόπτει ο Κουρτεσιώτης.
51' Μπαλιά του Μπαργκάν για τον Μπεν, ο οποίος από πλάγια θέση πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων!
* Υπάρχει πρόβλημα με τους προβολείς του σταδίου και το ματς διεξάγεται ακόμα χωρίς φωτισμό!
65' Η ΑΕΛ κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Πινδώνη από τον Οστοϊτς! Το εκτελεί ο ίδιος ο Πινδώνης και γράφει το 0-1.
69' Στο ματς πέρασε ο Χάσελμπαϊνκ κάνοντας το ανεπίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα της "Βασίλισσας".
80' Εγινε μια μίνι σύσκεψη του διαιτητή με τον 4ο για το αν θα πρέπει να διακόψει το ματς, μιας και υπάρχει πρόβλημα με τους προβολείς και δεν έχουν ανάψει! Αποφασίστηκε να συνεχιστεί το παιχνίδι...

Τέλος του αγωνα στο 84ο λεπτό, καθώς επήλθε το σκοτάδι!!

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ...