• ΒΕΡΟΙΑ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 586 φορές

Με ΑΕΠ Κοζάνης η "Βασίλισσα" στην πρεμιέρα της Football League - Όλο το πρόγραμμα

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League 2020-2021, το οποίο ως γνωστόν θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους των 10 ομάδων και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα ξεκινήσει στις 7/11.

Η ΒΕΡΟΙΑ στην πρεμιέρα του βορείου ομίλου κληρώθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας την ΑΕΠ Κοζάνης, η οποία ωστόσο ζήτησε να μην αγωνιστεί στην πρεμιέρα λόγω του lock down στον γειτονικό νομό και έτσι η ημερομηνία του αγώνα παραμένει άγνωστη.

Την 2η αγωνιστικη η "Βασίλισσα" θα αγωνιστεί και πάλι στην έδρα της κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, ενώ την 3η θα ταξιδέψει στο Βόλο για να παίξει με τον τοπικό Ολυμπιακό.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Απόλλων Πόντου - Θεσπρωτός
ΒΕΡΟΙΑ - ΑΕΠ Κοζάνης
Καβάλα - Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου - Τρίγλια
Πιερικός - Αλμωπός Αριδαίας

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Νίκη Βόλου - Αιγάλεω
Ιάλυσος - Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη - Ασπρόπυργος
Σαντορίνη - Καλαμάτα
Ρόδος - Επισκοπή

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Βόρειος όμιλος

1η αγωνιστική    
Απόλλων Πόντου  -  Θεσπρωτός
Καβάλα  -  Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου  -  Τρίγλια
Πιερικός  -  Αλμωπός Αριδαίας
ΒΕΡΟΙΑ  -  ΑΕΠ Κοζάνης
     
2η αγωνιστική    
Θεσπρωτός  -  Καβάλα
ΒΕΡΟΙΑ  -  Απόλλων Πόντου
Τρίγλια  -  Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός  -  Πιερικός
ΑΕΠ Κοζάνης  -  Ολυμπιακός Βόλου
     
3η αγωνιστική    
Απόλλων Πόντου  -  Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου  -  ΒΕΡΟΙΑ
Πιερικός  -  Θεσπρωτός
Τρίγλια  -  Πανσερραϊκός
Αλμωπός Αριδαίας  -  ΑΕΠ Κοζάνης
     
4η αγωνιστική    
Θεσπρωτός  -  Τρίγλια
ΒΕΡΟΙΑ  -  Αλμωπός Αριδαίας
Καβάλα  -  Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου  -  Απόλλων Πόντου
ΑΕΠ Κοζάνης  -  Πανσερραϊκός
     
5η αγωνιστική    
Απόλλων Πόντου  -  Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας  -  Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια  -  Καβάλα
Πανσερραϊκός  -  ΒΕΡΟΙΑ
Θεσπρωτός  -  ΑΕΠ Κοζάνης
     
6η αγωνιστική    
ΒΕΡΟΙΑ  -  Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου  -  Πανσερραϊκός
Πιερικός  -  Τρίγλια
Αλμωπός Αριδαίας  -  Απόλλων Πόντου
Καβάλα  -  ΑΕΠ Κοζάνης
     
7η αγωνιστική    
Θεσπρωτός  -  Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα  -  ΒΕΡΟΙΑ
Τρίγλια  -  Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός  -  Αλμωπός Αριδαίας
ΑΕΠ Κοζάνης  -  Πιερικός
     
8η αγωνιστική    
Απόλλων Πόντου  -  Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου  -  Καβάλα
Πιερικός  -  ΒΕΡΟΙΑ
Αλμωπός Αριδαίας  -  Θεσπρωτός
ΑΕΠ Κοζάνης  -  Τρίγλια
     
9η αγωνιστική    
ΒΕΡΟΙΑ  -  Τρίγλια
Καβάλα  -  Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός  -  Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός  -  Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου  -  ΑΕΠ Κοζάνης

Νότιος όμιλος

1η αγωνιστική    
Νίκη Βόλου  -  Αιγάλεω
Ιάλυσος  -  Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη  -  Ασπρόπυργος
Σαντορίνη  -  Καλαμάτα
Ρόδος  -  Επισκοπή
     
2η αγωνιστική    
Αιγάλεω  -  Ιάλυσος
Ρόδος  -  Νίκη Βόλου
Ασπρόπυργος  -  Καλαμάτα
Καλλιθέα  -  Σαντορίνη
Επισκοπή  -  Αστέρας Βλαχιώτη
     
3η αγωνιστική    
Νίκη Βόλου  -  Ιάλυσος
Αστέρας Βλαχιώτη  -  Ρόδος
Σαντορίνη  -  Αιγάλεω
Ασπρόπυργος  -  Καλλιθέα
Καλαμάτα  -  Επισκοπή
     
4η αγωνιστική    
Αιγάλεω  -  Ασπρόπυργος
Ρόδος  -  Καλαμάτα
Ιάλυσος  -  Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη  -  Νίκη Βόλου
Επισκοπή  -  Καλλιθέα
     
5η αγωνιστική    
Νίκη Βόλου  -  Σαντορίνη
Καλαμάτα  -  Αστέρας Βλαχιώτη
Ασπρόπυργος  -  Ιάλυσος
Καλλιθέα  -  Ρόδος
Αιγάλεω  -  Επισκοπή
     
6η αγωνιστική    
Ρόδος  -  Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη  -  Καλλιθέα
Σαντορίνη  -  Ασπρόπυργος
Καλαμάτα  -  Νίκη Βόλου
Ιάλυσος  -  Επισκοπή
     
7η αγωνιστική    
Αιγάλεω  -  Αστέρας Βλαχιώτη
Ιάλυσος  -  Ρόδος
Ασπρόπυργος  -  Νίκη Βόλου
Καλλιθέα  -  Καλαμάτα
Επισκοπή  -  Σαντορίνη
     
8η αγωνιστική    
Νίκη Βόλου  -  Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη  -  Ιάλυσος
Σαντορίνη  -  Ρόδος
Καλαμάτα  -  Αιγάλεω
Επισκοπή  -  Ασπρόπυργος
     
9η αγωνιστική    
Ρόδος  -  Ασπρόπυργος
Ιάλυσος  -  Καλαμάτα
Σαντορίνη  -  Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα  -  Αιγάλεω
Νίκη Βόλου  -  Επισκοπή