• Διαβάστηκε 1008 φορές

ΒΕΡΟΙΑ: Ισόπαλη η ρεβάνς με τον ΠΑΣ Γιάννινα

Ισοπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας της ΒΕΡΟΙΑΣ με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στην ρεβάνς του 1-0 του περασμένου Σαββατου στην πόλη της Ηπείρου.

Αγωνιστικά έγινε ένα μέτριο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παρατάσονται στο γήπεδο με πολλούς αλλαγές στην σύνθεσή τους.

Στο πρώτο ημίχρονο η "Βασίλισσα" ήταν ανώτερη και προηγήθηκε στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν στο 8ο λεπτό.

Ωστόσο λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι σε μια από τις αντεπιθέσεις τους έφτασαν στην ισοφάριση με τον Ίλιτς, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της βεροιώτικης άμυνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Γιαννιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και εχασαν μια πολύ καλή ευκαιρία στο 74' οταν ο Βίλα με δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Αναστασόπουλου!

Διαιτητής της φιλικής αναμέτρησης ήταν ο Στέφανος Μαντάκης.

ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Αποστολόπουλος, Σισκοκό (46΄ Τζιμογιάννης), Ουνγιαλίδης, Ντόγος (46΄ Ζεζίνιο), Μπάρμπας (52΄ Βέρτζος), Όστοϊτς (63΄' Γεωργιάδης), Βεργώνης (46΄ Γκονσάλβες), Καλτσάς (65΄ Αμαραντίδης), Μπαργκάν (46΄ Μπεν), Μάνος (46΄ Μελικιώτης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Αμπάρης (75΄ Κολιοφούκας), Τσουκαλάς (46΄ Μπέριος), Μιχαήλ (46΄ Τζημόπουλος), Κρητικός (31΄ Ίλιτς, 60΄ Καμπέρης), Κοροβέσης (46΄ Βίλα), Σκονδρας (46΄ Στρούνα), Κυβελίδης (46΄ Λίλα), Γιάκος (46΄ Ιωάννου), Τσάβες (46΄ Νάκος), Μουσκάι (46 Αυγενικού), Χαρίσης (46΄ Σογκό).