Το πρόγραμμα της Super League για τη σεζόν 2021-22

Η εκδήλωση για την κλήρωση του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας 1 για τη σεζόν 2021-22 έγινε το βράδυ της Δευτέρας (26/7) και, βάσει κλειδαρίθμων, ήταν αναμενόμενο ότι δεν θα προέκυπτε ντέρμπι στην πρεμιέρα, που είναι προγραμματισμένη για τις 21-22 Αυγούστου.

Το Big4, πάντως, ξεκινά με εντός έδρας αγώνες τις υποχρεώσεις του, καθώς ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο, ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ ΑΕΚ και Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσουν τον Ιωνικό και τον Απόλλωνα Σμύρνης αντίστοιχα.

Άρης - ΟΦΗ, Βόλος-Λαμία και Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης είναι οι άλλοι τρεις αγώνες της 1ης αγωνιστικής.

Σε ό,τι αφορά τα ντέρμπι, η αρχή γίνεται στην 4η αγωνιστική με το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, για να ακολουθήσει η μάχη των «αιωνίων», Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, στην 5η «στροφή».

Από εκεί και πέρα, στην 7η αγωνιστική θα γίνει το Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ, στην 9η το Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, στη 10η το ΑΕΚ - Ολυμπιακός, στην 11η το ΠΑΟΚ - Άρης και στη 12η το ΑΕΚ - Παναθηναϊκός.

Aναλυτικά:

1η αγωνιστική (21-22 Αυγούστου)

ΑΕΚ - Ιωνικός

Άρης - ΟΦΗ

Βόλος - Λαμία

Ολυμπιακός - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός - Αστέρας

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

2η αγωνιστική (28-29 Αυγούστου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Παναιτωλικός

Ιωνικός - Άρης

ΟΦΗ - ΑΕΚ

Λαμία - Ολυμπιακός

3η αγωνιστική (11-12 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ - Λαμία

Άρης - Παναθηναϊκός

Βόλος - Ατρόμητος

Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική (18-19 Σεπτεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός

Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Άρης

Παναθηναϊκός - Βόλος

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ

Λαμία - Παναιτωλικός

5η αγωνιστική (25-26 Σεπτεμβρίου)

Άρης - Απόλλων Σμύρνης

Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα

Βόλος - Αστέρας Τρίπολης

Ιωνικός - Λαμία

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός - ΑΕΚ

6η αγωνιστική (2-3 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ - Ατρόμητος

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός - Ιωνικός

Παναιτωλικός - ΟΦΗ

ΠΑΟΚ - Βόλος

Λαμία - Άρης

7η αγωνιστική (16-17 Οκτωβρίου)

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός

Ατρόμητος - Ιωνικός

Βόλος - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

ΟΦΗ - Λαμία

8η αγωνιστική (23-24 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ - Άρης

ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης

Ιωνικός - Βόλος

Παναθηναϊκός - ΟΦΗ

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - Ατρόμητος

9η αγωνιστική (30-31 Οκτωβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - Λαμία

Βόλος - Άρης

Ολυμπιακός - Ιωνικός

ΟΦΗ - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (6-7 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ

Βόλος - ΟΦΗ

Ιωνικός - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (20-21 Νοεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης - Λαμία

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος

Ολυμπιακός - Βόλος

ΟΦΗ - Ιωνικός

Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ - Άρης

12η αγωνιστική (27-28 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

Άρης - Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης

Βόλος - Παναιτωλικός

Ιωνικός - ΠΑΟΚ

ΟΦΗ - Ολυμπιακός

Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα

13η αγωνιστική (4-5 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Βόλος

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Ολυμπιακός - Άρης

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

Παναιτωλικός - Ιωνικός

ΠΑΟΚ - Λαμία

14η αγωνιστική (11-12 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός

Ατρόμητος - Ολυμπιακός

Ιωνικός - ΑΕΚ

ΟΦΗ - Άρης

Λαμία - Βόλος

15η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

ΑΕΚ - ΟΦΗ

Άρης - Ιωνικός

Βόλος - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - Λαμία

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός - Ατρόμητος

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης

16η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ιωνικός

Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ

Ατρόμητος - Βόλος

Παναθηναϊκός - Άρης

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός

Λαμία - ΑΕΚ

17η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

Άρης - Ατρόμητος

Βόλος - Παναθηναϊκός

Ιωνικός - Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα

Παναιτωλικός - Λαμία

18η αγωνιστική (8-9 Ιανουαρίου)

ΑΕΚ - Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης - Άρης

Αστέρας Τρίπολης - Βόλος

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ

Λαμία - Ιωνικός

19η αγωνιστική (15-16 Ιανουαρίου)

Άρης - Λαμία

Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης

Ατρόμητος - ΑΕΚ

Βόλος - ΠΑΟΚ

Ιωνικός - Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΟΦΗ - Παναιτωλικός

20ή αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου)

ΑΕΚ - Βόλος

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης

Ιωνικός - Ατρόμητος

Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός - Άρης

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Λαμία - ΟΦΗ

21η αγωνιστική (29-30 Ιανουαρίου)

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Άρης - ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα

Ατρόμητος - Λαμία

Βόλος - Ιωνικός

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός

ΟΦΗ - Παναθηναϊκός

22η αγωνιστική (5-6 Φεβρουαρίου)

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης

Άρης - Βόλος

Ατρόμητος - ΟΦΗ

Ιωνικός - Ολυμπιακός

Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης

23η αγωνιστική (12-13 Φεβρουαρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

Απόλλων Σμύρνης - Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης - Ιωνικός

Ολυμπιακός - ΑΕΚ

ΟΦΗ - Βόλος

Παναθηναϊκός - Λαμία

ΠΑΟΚ - Ατρόμητος

24η αγωνιστική (19-20 Φεβρουαρίου)

ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης - ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης

Βόλος - Ολυμπιακός

Ιωνικός - ΟΦΗ

Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός

Λαμία - Απόλλων Σμύρνης

25η αγωνιστική (26-27 Φεβρουαρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία

Απόλλων Σμύρνης - Ατρόμητος

Αστέρας Τρίπολης - Άρης

Ολυμπιακός - ΟΦΗ

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Παναιτωλικός - Βόλος

ΠΑΟΚ - Ιωνικός

26η αγωνιστική (5-6 Μαρτίου)

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης

Άρης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα

Ιωνικός - Παναιτωλικός

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

Λαμία - ΠΑΟΚ

a-sports.gr