Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Euro 2020: Όλο το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

Euro 2020: Όλο το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

Ο ΑΝΤ1 εξασφάλισε τα τηλεοπτικά δικαιώματα και θα μεταδώσει τους αγώνες του Euro 2020 (από τις 11 Ιουνίου ως τις 11 Ιουλίου). 

Όπως έκανε γνωστό, πριν τη σέντρα του πρώτου αγώνα, την Παρασκευή 11 Ιουνίου (22:00) ανάμεσα σε Ιταλία και Τουρκία, θα προηγηθεί η εκπομπή «EUROSHOW» που θα παρουσιάσουν οι Γρηγόρης Παπαβασιλείου, Γιώργος Λιώρης και ο Αντώνης Καρπετόπουλος προβάλλοντας την Τελετή Έναρξης.

Από τις 15:00 καθημερινά θα ξεκινά η εκπομπή «EURODAY» με τους Δημοσθένη Γεωργακόπουλο και Ηλία Βλάχο να παρουσιάζουν τα παιχνίδια της ημέρας μεταφέροντας το κλίμα για το πρώτο παιχνίδι της αγωνιστικής που θα ξεκινά στις 16:00. Στις 19:00 θα ακολουθεί ο δεύτερος αγώνας της ημέρας.

Κάθε βράδυ στις 21:00 θα προβάλλεται η εκπομπή «ΠΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΑ» που θα παρουσιάζουν οι Σταύρος Σβήγκος, Γιώργος Λέντζας, Νικόλας Ράπτης και Χάρης Νταρζάνος, ενώ στις 22:00,θα ακολουθεί ο τρίτος αγώνας της ημέρας. Το καθημερινό πρόγραμμα θα κλείνει η εκπομπή «EUROSHOW» με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Γιώργο Λιώρη και Αντώνη Καρπετόπουλο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Α΄ ΓΥΡΟΥ ΤΟΥ EURO 2020:

1η Αγωνιστική

11 Ιουνίου 22:00 Τουρκία – Ιταλία

12 Ιουνίου 16:00 Ουαλία - Ελβετία

12 Ιουνίου 19:00 Δανία - Φινλανδία

12 Ιουνίου 22:00 Βέλγιο - Ρωσία

13 Ιουνίου 16:00 Αγγλία - Κροατία

13 Ιουνίου 19:00 Αυστρία - Σκόπια

13 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία - Ουκρανία

14 Ιουνίου 16:00 Σκωτία - Τσεχία

14 Ιουνίου 19:00 Πολωνία – Σλοβακία

14 Ιουνίου 22:00 Ισπανία - Σουηδία

15 Ιουνίου 19:00 Ουγγαρία - Πορτογαλία

15 Ιουνίου 22:00 Γαλλία - Γερμανία

2η Αγωνιστική

16 Ιουνίου 16:00 Φινλανδία-Ρωσία

16 Ιουνίου 19:00 Τουρκία-Ουαλία

16 Ιουνίου 22:00 Ιταλία-Ελβετία

17 Ιουνίου 16:00 Ουκρανία-Σκόπια

17 Ιουνίου 19:00 Δανία-Βέλγιο

17 Ιουνίου 22:00 Ολλανδία-Αυστρία

18 Ιουνίου 16:00 Σουηδία-Σλοβακία

18 Ιουνίου 19:00 Κροατία-Τσεχία

18 Ιουνίου 22:00 Αγγλία-Σκωτία

19 Ιουνίου 16:00 Ουγγαρία-Γαλλία

19 Ιουνίου 19:00 Πορτογαλία-Γερμανία

19 Ιουνίου 22:00 Ισπανία-Πολωνία

3η Αγωνιστική

20 Ιουνίου 19:00 Ελβετία - Τουρκία

20 Ιουνίου 19:00 Ιταλία-Ουαλία

21 Ιουνίου 19:00 Σκόπια-Ολλανδία

21 Ιουνίου 19:00 Ουκρανία-Αυστρία

21 Ιουνίου 22:00 Ρωσία-Δανία

21 Ιουνίου 22:00 Φινλανδία-Βέλγιο

22 Ιουνίου 22:00 Κροατία-Σκωτία

22 Ιουνίου 22:00 Τσεχία-Αγγλία

23 Ιουνίου 19:00 Σλοβακία-Ισπανία

23 Ιουνίου 19:00 Σουηδία-Πολωνία

23 Ιουνίου 22:00 Γερμανία-Ουγγαρία

23 Ιουνίου 22:00 Πορτογαλία –Γαλλία.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.
Copyright © 2018 "ΚΕΡΚΙΔΑ" | All rights reserved | Development by LEONweb