ΕΠΣΗ: Κλήθηκαν σε απολογία Απόλλων Αγ. Γεωργίου και Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

Στη συνεδρίαση υπ’ αριθ. 13 της 19 / 1 / 2023 η Πειθαρχική Επιτροπή της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας (Ε.Π.Σ.Η.) επέβαλε τις κάτωθι ποινές στους αποβληθέντες ποδοσφαιριστές των αγώνων του Σαββατοκύριακου 14-15 / 1 / 2023:

1. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΠΟΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ ΜΙΑΣ (1) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ και ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΔΕΚΑ ΕΥΡΩ (10,00 €), αρχής γενομένης από 15 / 1 / 2023, στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΤΑΝΑΣΟΦ ΧΡΗΣΤΟ.

2. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΠΟΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ ΜΙΑΣ (1) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ και ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΔΕΚΑ ΕΥΡΩ (10,00 €), αρχής γενομένης από 15 / 1 / 2023, στον ποδοσφαιριστή του Σωματείου ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ SHADINI ERIKSON.

Στην ίδια συνεδρίαση της η Επιτροπή έλαβε επίσης τις κάτωθι αποφάσεις:

1. ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΛΟΓΙΑ το Σωματείο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ διότι στον αγώνα Πρωταθλήματος της 14 / 1 / 2023 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, στο 28ο λεπτό αυτού, μετά την εκτέλεση πέναλτι και την επίτευξη τέρματος από την αντίπαλη ομάδα ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ και πριν την επανέναρξη, φίλαθλοι του δημιούργησαν επεισόδια που δυσφημούν το άθλημα του ποδοσφαίρου, προκαλώντας επτάλεπτη προσωρινή διακοπή του ως άνω αγώνα.

2. ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΣΕ ΑΠΟΛΟΓΙΑ το Σωματείο ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ διότι στον αγώνα Πρωταθλήματος της 14 / 1 / 2023 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, στο 88ο λεπτό αυτού, φίλαθλος του δημιούργησε επεισόδια που δυσφημούν το άθλημα του ποδοσφαίρου, προκαλώντας πεντάλεπτη προσωρινή διακοπή του ως άνω αγώνα.

3. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΠΟΙΝΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ ΔΥΟ (2) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ, αρχής γενομένης από 15 / 1 / 2023, στον δηλωθέντα ως Προπονητή Ομάδας του Σωματείου ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ διότι στον αγώνα Πρωταθλήματος της 14 / 1 / 2023 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, στο 88ο λεπτό αυτού, δημιούργησε επεισόδια που δυσφημούν το άθλημα του ποδοσφαίρου και είχαν ως αποτέλεσμα την αποβολή του με κόκκινη κάρτα.