«Στοπ» στον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας από τη Χαρίεσσα!

Τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας έχασε ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας!

Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα τα βρήκε «σκούρα» στην Χαρίεσσα απέναντι στην τοπική ομάδα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν στο 75’ με τον Κώστα Κίτσα αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Τόσκα!

Δύσκολα αλλά δίκαια πέρασε η ομάδα της Μελίκης από το γήπεδο του Κλειδίου, επικρατώντας με 1-0 του τοπικού Εθνικού, ενώ ο Διαβατός άφησε βαθμούς στο γήπεδό του απέναντι στα Τρίκαλα (1-1), παίζοντας από τα μισά του πρώτου μέρους με παίκτη λιγότερο!

Στο γήπεδο του Γιαννακοχωρίου, η Νικομήδεια στάθηκε εξαιρετικά απέναντι στον Αχιλλέα Νάουσας, ο οποίος ωστόσο έδειξε την ανωτερότητά του φτάνοντας στη νίκη με σκορ 4-2.

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Ζερβοχώρι, όπου ο τοπικός Άτλας προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με 4-0 αλλά το Νεόκαστρο αντέδρασε στην επανάληψη μειώνοντας προσωρινά σε 4-3. Τελικά οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα λίγο πριν το τέλος (6-3) παίρνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν στο Π. Σκυλίτσι ο τοπικός Άρης με αντίπαλο τον Φίλίππο Μέσης σε ένα ματς με αρκετή ένταση, ενώ σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Άγιος Γεώργιος που πέρασε από το γήπεδο της Μέσης επικρατώντας με 2-1 του Νηρέα Βέροιας.