Α' ΕΠΣΗ: Αμετάβλητη η κορυφή - Δύσκολες νίκες για Τριπόταμο και Αγκαθιά
ΤΡΙΠΟΤΑΜΟΣ - ΜΕΛΙΚΗ 4-3

Συνεχίστηκε το Σάββατο (4/12), με τις αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής, το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε αμετάβλητη, αφού και οι τρεις πρωτοπόροι σημείωσαν εντός έδρας νίκες.

Ο Τριπόταμος επιβλήθηκε δύσκολα 4-3 της Μελίκης, με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αγκαθιά κέρδισε με 2-1 το σκληροτράχηλο Μακροχώρι παίζοντας στα τελευταία 10 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω τραυματισμού (είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές), ενώ η Νάουσα νίκησε εύκολα με το 7-2 τον ουραγό Άχθο Αρούρη.

Από εκεί και πέρα, η Αγία Μαρίνα κέρδισε χωρίς να δυσκολευτεί εντός έδρας την Κουλούρα με 3-0, ενώ ο Κοπανός πέρασε με σκορ 1-0 από το Ροδοχώρι.