Φιλική νίκη της Μελίκης επί της Κουλούρας

Με νίκη και καλή εμφάνιση ολοκλήρωσε και δεύτερο φιλικό η ο Φίλιππος Μελίκης, αυτή τη φορά απέναντι στην νεανική ομαδα της Κουλούρας.

Ο προπονητής Νίκος Παπανώτας εδώσε χρόνο και στους 24 παίχτες που είχε διαθέσιμους και είδε την ομάδα να παίζει σε όλη την διάρκεια τον αγώνα καλό ποδόσφαιρο με σωστή κάλυψη και κυκλοφορία της μπάλας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (Α' ημίχρονο): Πάνου, Μελιόπουλος, Ηλιάδης, Θυμιόπουλος Δημ, Θυμιόπουλος Νικ(34. Καραγκιοζόπουλος), Τσιφλιδης, Μπατσίλας, Κούκλας, (24 Καφετζής), Λεκα, Μουστάκας Καραγιάννης.

(Β' Ημίχρονο): Αλεξίου, Βουδούρης, Γίδαρης, Τσοκόπουλος Ηλ, Παπαδόπουλος, Κίτσα, Μπρέγκου Ζούρας, Παρσόπουλος(60 Μπούθας) Τσικόπουλος Σ. Σαμιώτης

ΠΑΟ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ (Αδαλόγλου): Κωστογλιδης, Γρατσιανος, Παπαδημητρίου, Μπητοπουλος Περπεριδης, Μαντζης, Μπράβος, Κουτσούκης Τεμιρτζογλου Χρ. Τσακίρης Κουκουσιτσας.

Αγωνίστηκαν και οι: Γαλοπουλος, Περογλου, Καραπιπερης, Παπουλίδης, Κώτας, Τσιουλτσιδης, Τσανακτσιδης, Κωστόπουλος.

Φάσεις και γκολ

Σουτ του Θυμιοπουλου Νικ. από αριστερά ελάχιστα άουτ.

22. 0-1. Χαμηλή σέντρα του Θυμιοπουλου Δημ στον Θυμιοπουλο Νίκο, ωραίο πλασέ

24. Ωραία ενέργεια Καραγιαννη, βρήκε τον Θυμιοπουλο Νικ, το σουτ απέκρουσε ο τερμ. Κωστογλιδης

33. Ο-2 με πείσμα ο Καραγιάννης βρήκε τρόπο να περάσει την μπάλα στον Ηλιάδη που από κοντά σκόραρε

40. Ευκαιρία για την Κουλούρα, ωραίο διαγώνιο σουτ του Κουτσούκη από το ύψος της περιοχής απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πάνου.

Β. Ημίχρονο

0-3 στο 55 σουτ του Ζούρου πέρασε η μπάλα από όλους και μπήκε στα δίχτυα

63' Διαγώνιο Σουτ Σαμιώτη άουτ

78' Γύρισμα του Μπούθας, σουτ του Βουδούρη στο οριζόντιο αφού απέκρουσε και ο Κωστογλιδης

81' 0-4 Γύρισμα συρτό του Βουδούρη από αριστερά, προβολή στο δεύτερο δοκάρι ο Σαμιώτης σκοράρει.

89' Σουτ του Κίτσα ελάχιστα άουτ.

90' Κάθετη του Σαμιώτη με προβολή ο Τσικόπουλος Σάκης έκανε το τελικο 0-5.

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΟ

Σύσσωμη η οικογένεια του Φιλίππου Μελίκης, διοίκηση, αθλητές, φίλαθλοι, εκφράζουμε την βαθειά μας θλίψη για τον χαμό του Αντώνη Τζουνόπουλου.

Ο Αντώνης ήταν ένα μεγάλο κομμάτι της ιστορίας της ομάδας μας, την οποία υπηρέτησε επί δεκαετίες ως παίχτης, προπονητής, διοίκηση.

Αντώνη Τζουνόπουλε, αρχηγέ του μεγάλου Φιλίππου δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ!

* Η διοίκηση του συλλόγου τιμάει τη μνήμη του Αντώνη με την κατάθεση στεφάνου στην μνήμη του, την τήρηση ενός λεπτού σιγής στους προσεχείς αγώνες της ομάδας μας καθώς και με τη δημιουργία εκδήλωσης μνήμης το συντομότερο δυνατό.