Φιλική νίκη της Κουλούρας επί της Αλεξάνδρειας (φωτο)

Την πρώτη της φιλική νίκη πέτυχε η ομάδα της Κουλούρας το απόγευμα της Τετάρτης (2/9), αφού επιβλήθηκε με σκορ 3-2 της Αλεξάνδρειας, η οποία τη νέα περίοδο θα αγωνίζεται στην Β' κατηγορία της ΕΠΣΗ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

15' Με δυνατό σουτ ο Κουκουσίτσας στέλνει τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Αλεξάνδρειας.

26' Γίνεται το 1-0 για την Κουλούρα με ωραίο πλασέ του Μιχαηλίδη.

38' Ο Λέκκας με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ ισοφαρίζει για την Αλεξάνδρεια.

50' Η Κουλούρα είχε δεύτερο δοκάρι σε σουτ του Παναγιωτίδη.

51΄ Οι γηπεδούχοι κάνουν το 2-1 με σουτ του Κυνηγόπουλου.

58' Έρχεται η νέα ισοφάριση από την ΑΕΑ, που κάνει το 2-2 με πλασέ του Βήττου.

70' Το 3-2 για την Κουλούρα επιτυγχάνει με κοντινό πλασέ ο Τσιφινδάρης.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΟΥΛΟΥΡΑ: Κωστογλίδης, Παπαστεργίου, Παπαδημητρίου, Μπιτόπουλος, Τσανακτσίδης, Μπράβος, Μιχαηλίδης, Μάντζης, Παπανικολάου, Τερμιτζόγλου, Κουκουσίτσας
Έπαιξαν στην επανάληψη και οι: Τσαγγέρης, Δημητρουλάκος, Πέρογλου, Γαλόπουλος, Χαραλαμπίδης, Παναγιωτίδης, Σωτηράκης, Τσιφιλίδης, Κυνηγόπουλος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Χατζημιχαήλ, Πατρίκας, Ταμπουράς, Ευαγγέλου, Γερόπουλος, Παπαδόπουλος Απ., Παπακωνσταντίνου, Βήττος, Λέκκας, Πιπιλιάρης, Αρβανίτης.
Επίσης έπαιξαν στο β΄ ημίχρονο και οι: Μπαλμίρ, Παπαδόπουλος φ., Γκίτσας, Στουγιαννόπουλος.