Εύκολη πρόκριση για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (φωτο)

Με το ευρύ 5-1 επικράτησε στην έδρα του ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας του Αχιλλέα Νάουσας, στον σημερινό ημιτελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας, παίρνοντας εύκολα την πρόκριση στον τελικό.

Οι φιλοξενούμενοι αντιστάθηκαν μόνο στο πρώτο μέρος, στο οποίο δικαιούταν κάτι καλύτερο από το εις βάρος τους 2-0.

Στην επανάληψη οι «ασπρόμαυροι» ήταν ανώτεροι και πέτυχαν τρία ακόμη τέρματα, με τους Ναουσαίους να πετυχαίνουν στο φινάλε το γκολ της τιμής.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

2’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Παραστατίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

25’ Σουτ του Γ. Κίτσα έξω από περιοχή μπλοκάρει ο Ηλιάδης.

30’ Σέντρα του Π. Κίτσα, ο Ηλιάδης με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει τη μπάλα.

36’ Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ με τον Γ. Κίτσα να νικάει με ψηλοκρεμαστό σουτ τον αντίπαλο γκολκίπερ και να γράφει το 1-0.

44’ Σουτ του Γ. Κίτσα από πλάγια θέση, μετά από λάθος του Ηλιάδη, η μπάλα λίγο άουτ.

45’ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Γ. Κίτσα από τον Ορδουλίδη. Το εκτελεί ο ίδιος ο «παθών» και γράφει το 2-0.

55’ Ο Κίτσας Αθ. βρίσκει ωραία τον Κίτσα Κυρ. και αυτός με σουτ σημειώνει το 3-0.

60’ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Κίτσα Αθ., η μπάλα καταλήγει στον Κίτσας Π. που δεν δυσκολεύεται να γράψει το 4-0.

65’ Σέντρα του Κίτσα Γ. για τον Κίτσα Αθ. που με σουτ στέλνει τη μπάλα για πέμπτη φορά στα δίχτυα του Ηλιάδη!

67’ Πάσα του Τσάλμα για τον Παραστατίδη ο οποίος με σουτ στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

80’ Σουτ του Παραστατίδη από καλή θέση, αποκρούει σωτήρια ο Κίτσας Χρ.

87’ Ο Αχιλλέας μειώνει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παραστατίδη (το κέρδισε ο ίδιος από τον Νουτσόπουλο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μαλούτας με βοηθούς τους Παρασίου και Παπαδάκη, από τους οποίους οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα για κάποιες υποδείξεις τους στο πρώτο ημίχρονο.

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞ: Κίτσας Χρ., Μουρατίδης (80’ Κίτσας Σπ.), Κίτσας Ελ., Μπουκλάς Γ., Ζωγράφος, Νουτσόπουλος, Κίτσας Κ. (56’ Πατατούκας), Τζέπης, Κίτσας Π. (69’ Λαδάς), Κίτσας Αθ., Κίτσας Γ.

ΑΧΙΛΛΑΣ Ν.: Ηλιάδης, Λιάτσος (75’ Καραλιόπουλος), Τσάλμας, Παπαπέσιος, Ορδουλίδης, Τουμαράς, Θεοδοσιάδης, Μπράτσης, Σίγγας (46’ Σακελλαρίδης), Κακούδης (60’ Τσιάκος), Παραστατίδης.