Προκρίθηκε στον β’ γύρο του σχολικού πρωταθλήματος το 4ο ΓΕΛ Βέροιας (βίντεο)

Στον β’ γύρο του σχολικού πρωταθλήματος πέρασε η ομάδα του 4ου ΓΕΛ Βέροιας επικρατώντας επί του 2ου ΕΠΑΛ Σερρών με 1-0.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Τσίλης πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Ο αγώνας διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο Νάουσας και ήταν αμφίρροπος μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ελαφρά υπεροχή στο 1ο ημίχρονο. Στο 2ο ημίχρονο οι πρωταθλητές του σχολικού πρωταθλήματος Ημαθίας ισορρόπησαν και στα τελευταία λεπτά ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Η προσπάθεια τους επιβραβεύθηκε με ένα γκολ που ήταν και το νικητήριο.

Οι Συνθέσεις

4ο ΓΕΛ Βέροιας: Νούλης, Γιοβανόπουλος Γ., Τσίλης, Παπαδόπουλος, Γώγος, Λαζαρίδης, Μπάμπαλος, Γιοβανόπουλος Π., Νικόπουλος Ν., Κούβαρος Ι., Βασιλακάκης, Μαντζουράνης, Βύζας, Μαραβελάκης, Κουτσαντάς, Οργιανέλης, Κιόσια, Οικονόμου.
(Καρακάτης, Θεοχαρίδης)

2ο ΕΠΑΛ Σερρών: Τσιφλίκας, Καρακάσης, Σαμαρτζίδης, Τσιφτσόγλου, Μυροφορίδης, Θεοχαρίδης, Σαφούρης, Κελλίδης, Αβραμίδης, Τζιάνης Α., Τσιαούσης, Τσιλογεώργης, Τζιάνης Π., Σφουγγούρης, Τζελέπης, Κούρτεσης, Τόλιος, Ματσάς.