SL2: Ματς - παρωδία στο «Καυτανζόγλειο» - Όλα τα αποτελέσματα

Τα τρία από τα τέσσερα σημερινά παιχνίδια ολοκληρώθηκαν στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2, μετά την διακοπή στο Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας.

Η παρωδία ολοκληρώθηκε στο «Καυτανζόγλειο» για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Ηρακλής προηγείτο με 6-0 από το 42’ του Απόλλωνα Λάρισας, ο οποίος είναι υπό διάλυση με ελάχιστους παίκτες να έχουν απομείνει και να είναι απροπόνητοι για μέρες, λόγω οικονομικών προβλημάτων στον σύλλογο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι παίκτες των φιλοξενούμενων άρχισαν να πέφτουν ο ένας μετά τον άλλο επικαλούμενοι τραυματισμό. Όταν πλέον απέμειναν μόλις έξι στο γήπεδο και χωρίς δυνατότητα για αλλαγής λόγω ελλιπούς ρόστερ, ο διαιτητής διέταξε την διακοπή του αγώνα, όπως προβλέπεται από τον κανονισμό. Οι γηπεδούχοι ασφαλώς και θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, ενώ τα αρμόδια όργανα αναμένεται να επιβάλουν ποινές στον Απόλλωνα Λάρισας.

Ματσάρα με μεγάλο νικητή τον Ηρακλή Λάρισας έγινε στην έδρα του Μακεδονικού. Η ομάδα της Λάρισας επικράτησε με 3-2 με ανατροπή από 2-1 και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Ο Κέρι μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλούς αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ανατρέψουν το σκορ με τον Σιατραβάνη στο 10' και το πέναλτι του Τσουκάνη στο 40'. Ο Λούκας Γκαρσία ισοφάρισε στο 62' για να ολοκληρώσει ο Ηρακλής  Λάρισας την ανατροπή στην ανατροπή με τον Τασιουλή στο 81', κάνοντας το τελικό 3-2.

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Αλμωπός Αριδαίας και Θεσπρωτός, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως μεγάλες στιγμές για τις δύο ομάδες όμως ο Αλμωπός πέτυχε γρήγορο γκολ στην επανάληψη, όταν ο Βασίλης Παπαδόπουλος βρήκε δίχτυα στο 53ο λεπτό και αυτό όλα έδειχναν πως θα ήταν το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους. Τελικά, ο Τσιμόπουλος ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 83' και οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τέλος, ο Διαγόρας πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη στην έδρα της Βέροιας (διαβάστε το ρεπορτάζ του αγώνα).