"Τρένο" ο Πανσερραϊκός του Παύλου Δερμιτζάκη!

Ο Πανσερραϊκός έφτασε τις επτά διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις ύστερα από το 2-0 επί της Αναγέννησης Καρδίτσας στο ντέρμπι κορυφής της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Τα "λιοντάρια" ήταν για ακόμα μία φορά αποτελεσματικά και βρήκαν για δεύτερη φορά σε τρεις μέρες γκολ από τον Αχμέντ Σαΐντ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να ανοίξουν το σκορ και έπειτα από πλάγιο και σέντρα από αριστερά, ο 29χρονος Γκανέζος με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Νωρίτερα πάντως, οι Θεσσαλοί είχαν δύο μεγάλες στιγμές να φτάσουν πρώτοι στο γκολ. Αρχικά, ο Ευρυπίδης Γιάκος είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι και κατόπιν σουτ δίπλα από την εστία των Σερραίων. Λίγα λεπτά αργότερα, είχε νέα κεφαλιά στο δοκάρι.

Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και οι γηπεδούχοι κράτησαν την μπάλα. Στο 89ο λεπτό βρήκαν δεύτερο γκολ με τον Αλέξανδρο Ζέρη και πήραν ακόμα ένα "τρίποντο", με συνέπεια να παραμείνουν επικεφαλής του βαθμολογικού πίνακα.