Με 66-56 ηττήθηκε ο Φίλιππος από το Ψυχικό
  • Διαβάστηκε 486 φορές

Την ήττα με 66-56 γνώρισε πριν από λίγο η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Ψυχικού για την 17η αγωνιστική της Α2 ανδρών.

Η ομάδα του Κουρουζίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10′ με 22-15 αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι και πλησίασε το σκορ στο ημίχρονο (32-29).

Ένα ξέσπασμα στο 3ο δεκάλεπτο για τους γηπεδούχους ήταν αρκετό προκειμένου να ξεφύγουν στο σκορ με 53-38 (30′) και να κρατήσουν διαφορά ασφαλείας μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Σουτζόπουλος και Γαρέζος οι πρώτοι σκόρερ για τον Φίλιππο με 11 και 10 πόντους αντίστοιχα. Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Φιλίππου την Τετάρτη 23/2/2022 στις 16:00 με αντίπαλο τον ΑΟ Αμύντα.

Διαιτητές: Καρπάνος, Κανελλόπουλος, Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-15, 32-29, 53-38, 66-56

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Κουκάς 11 (3), Γιαννόπουλος, Κουφόπουλος 3 (1), Παπανικολάου 3 (1), Πολυτάρχου 11 (3), Μαλέλης, Αθανασούλας 14 (2), Αναγνωστόπουλος, Ματαλιωτάκης 21 (2), Ιορδάνου 3.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Ντόβας 8 (2), Ελευθεριάδης 7 (1), Πουλιανίτης, Κοθράς, Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 11, Ντρεκάλοβιτς 4, Ιατρίδης 8, Πιλκούδης 2, Γαρέζος 10 (2).