Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Έχασε από τον Ολυμπιακό στην Βέροια ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  • Διαβάστηκε 692 φορές

Εντός έδρας ήττα γνώρισε από τον Ολυμπιακό ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες έχασαν την επαφή με το σκορ στο δεύτερο μέρος και ηττήθηκαν με 50-78.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός πήρε το πάνω χέρι (τελείωσε το ματς με το εντυπωσιακό 11/12 αιφνιδιασμούς) και ξέφυγε στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος η διαφορά όχι μόνο δεν έκλεισε αλλά άνοιξε ακόμη περισσότερο και στο τρίτο δεκάλεπτο, κρίθηκε το ματς.

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-40, 36-60, 50-78

Διαιτητές: Ξενικάκης-Ζαχαρής-Ξέρας (Παπαδόπουλος Θ.)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Μπλατσιώτης): Καραγεωργίου 2, Νικάι 3 (1), Τσεσμετζίδης, Ντόβας 14 (2), Ελευθεριάδης 5, Χρυσανθάκης, Πολυμένης, Κοθράς 5 (1), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 11, Καντάρκος 2, Πιλκούδης 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 4 (1), Κουρτίδης 5 (1), Μωραΐτης 4, Νικολαΐδης 16 (2), Κολοβέρος 19 (3), Καμπούρης 3 (1), Σκουλίδας 9 (1), Κάδρας 4, Χρηστίδης 7, Οικονομόπουλος 3 (1), Τσάμης 4.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS