Το πάλεψε αλλά έχασε από την Δάφνη ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  • Διαβάστηκε 675 φορές

Με ήττα επέστρεψε στο πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ ο Φίλιππος. Ύστερα από έναν αμφίρροπο αγώνα, η Βεροιώτικη ομάδα ηττήθηκε από την Δάφνη Δαφνίου με 72-69.

Αγωνιστικά, η Βεροιώτικη ομάδα μπήκε στο ματς και πάλεψε στα ίσια το παιχνίδι. Είχε το πάνω χέρι σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού και προβάδισμα στο πρώτο και τρίτο δεκάλεπτο. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί στις λεπτεμέριες και πήραν το ματς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 34-30, 48-51, 72-69

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Ρίζος-Νάστος

ΔΑΦΝΗ Δ. (Καλαμπόκης): Σκόρδος 16 (1), Μαλέλης 12 (2), Καννάς 2, Καραΐσκος 2, Σούμαν 2, Τσορμπατζόγλου 2, Τζουγκαράκης 8, Μπήλιος, Μπέμπης 8 (2/7τρ.), Ζαραϊδώνης 12 (1), Στεφανίδης 8 (1τρ., 2κλ.).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Μπλατσιώτης): Τσεσμετζίδης, Ντόβας 15 (3/12τρ.), Ελευθεριάδης 20 (1), Κοθράς 12 (1/8τρ.), Παραπούρας 5 (1/6τρ.), Σουτζόπουλος 11 (17ασ.), Πιλκούδης 5, Καραγεωργίου 1.

Α2 - 6η αγωνιστική

Δάφνη Δαφνίου - Φίλιππος Βέροιας 72-69

Απόλλωνας Πάτρας - Ελευθερούπολη 97-82

Τρίτωνας - Καρδίτσα 91-85

Μαρούσι - Ψυχικό 62-69

Αμύντας - Πανερυθραϊκός 58-73