Ψυχωμένη η Μελίκη – Ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες του ΑΟΚ Β. (αποτελέσματα - βαθμολογίες)
  • Διαβάστηκε 796 φορές

Σημαντική νίκη που την κράτησε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη σημείωσε η Μελίκη. Επικράτησε με 77-66 των Τιτάνων Παλαμά και ελπίζει βάσιμα σε παραμονή.

Αγωνιστικά, η Μελίκη ήταν ψυχωμένη και μετά από το πρώτο αμφίρροπο δεκάλεπτο, ξέφυγε στο σκορ και συντήρησε σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι μια διαφορά γύρω από τους δέκα πόντους.

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 18-16, 39-29, 60-50, 77-66

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαγαλιός, Μαυρίδης 25(4), Ζαζακλίδης 10(1), Κυριακού, Λέφας 11(1), Ρογγότης 2, Εσερπογλου, Λαπατούρας 14, Καρατζάς,

Κοτζαμπάσης, Σταυρουλάκης 6(2).

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 14(2), Ζωιτσάκος, Καραϊσκάκης 20(2), Γκογκιδης 18(1), Καραδήμας 4, Τσούμας 3, Μακρής 5(1), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 2.

Ψαλιδίστηκαν οι ελπίδες του ΑΟΚ

Την ήττα με 59-66 γνώρισε στην Βέροια από τους Ικάρους Τρικάλων ο ΑΟΚ. Με την ήττα αυτή, ψαλιδίστηκαν ακόμη περισσότερο οι ελπίδες παραμονής της Βεροιώτικης ομάδας.

Αγωνιστικά, ο ΑΟΚ ξεκίνησε άσχημα και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ισορρόπησε και πήρε το πάνω χέρι στο τρίτο. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είχαν πιο πολλές επιλογές και πήραν το ματς.

Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-32, 45-40, 59-66

ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 2, Στοϊτσης 8(1), Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 8(2), Ιωαννίδης 5(1), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 2, Χαραλαμπίδης 17.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10(1), Μέξης 6, Βλάχος 8(2), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας 17(3), Τζιοβάρας 2, Φούντας 20(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.