Νέα ήττα για τη ΒΕΡΟΙΑ, 0-1 από τον Άρη!

Την πέμπτη συνεχόμενη ήττα στην φετινή Σούπερ Λιγκ γνώρισε η ΒΕΡΟΙΑ, η οποία μπαίνει πλέον σε περιπέτειες αν και ακόμη δεν έχουν διανύσει ούτε το 1/3 του πρωταθλήματος!

Οι «κυανέρυθροι», στο ντεμπούτο του Στέφαν Στόικα στον πάγκο τους, παρουσιάστηκαν μέτριοι και δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευθούν τις λίγες καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν, γνωρίζοντας την ήττα από τον κακό Άρη με 1-0!

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 61' ο Ουντότζι με κεφαλιά.

Αγωνιστικά, στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν νευρικά στον γήπεδο, με τους παίκτες τους να κάνουν πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής.

Μετά το 10λεπτο οι Βεροιώτες ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και σε 2-3 περιπτώσεις έφτασαν απειλητικά στην αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να την παραβιάσουν.

Στο 12’ ο Καλτσάς δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα μετά από γύρισμα συμπαίκτη του και έχασε την ευκαιρία, ενώ στο 25’ ο Μπεν σούταρε έπειτα από γύρισμα του Γεωργιάδη αλλά ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη.

Η μεγάλη ευκαιρία για τους «κυανέρυθρους» χάθηκε στο 31’ όταν ο Καλτσάς μπήκε ωραία στην περιοχή του Άρη αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή στο 40’ όταν το σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Αναστασόπουλο.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν και πάλι νευρικά στον αγωνιστικό χώρο, με τη ΒΕΡΟΙΑ ωστόσο να είναι πιο απειλητική και να χάνει δύο πολύ καλές ευκαιρίες με σουτ του Καλτσά στο 51’ και 54’ που κατέληξαν λίγο άουτ.

Κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ήταν το 61’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάτου από τα δεξιά, ο Ουντότζι στο πρώτο δοκάρι πετάχτηκε μέσα από τους αμυντικούς της «Βασίλισσας» και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Παρά το εις βάρος τους σκορ οι Βεροιώτες δεν το έβαλαν κάτω και πίεσαν για την ισοφάριση, φτάνοντας πολύ κοντά σε αυτή στο 69’όταν μετά από σέντρα του Σιόντη από τα αριστερά ο Μπαργκάν έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι!

Δέκα λεπτά αργότερα οι «κυανέρυθροι» έχασαν άλλη μια σπουδαία ευκαιρία, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπεν, ο Σισοκό έπιασε σκαστή κεφαλιά αλλά ο Διούδης πραγματοποίησε σωτήρια επέμβαση!

Οι παίκτες του Στόικα συνέχισαν να πιέζουν μέχρι και το τελευταίο λεπτό χωρίς όμως αποτέλεσμα, με το 0-1 να μένει έως το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Βοσκάκη, ο οποίος στα τελευταία λεπτά απέβαλε Οικονομόπουλο και Αγκάνθο.

ΒΕΡΟΙΑ (Στ. Στόικα): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Ορέστες, Σισοκό, Οστοϊτς (76’ Ντα Κόστα), Σιόντης (85’ Σεγούντο), Καλτσάς, Μπαργκάν, Μπεν, Μρντάκοβιτς (65’ Ζεζίνιο).

ΑΡΗΣ (Ζ. Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Πουλίδο, Οικονομόπουλος, Τάτος, Ουντότζι (81’ Αγγελούδης), Παπαδόπουλος (46’ Αγκάνθο), Μαργαρίτης, Ίμπε (60’ Σταυρόπουλος), Ψυχογιός, Ηρακλής, Έλσνερ.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΚΕΡΚΙΔΑ" ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 21/10...

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS