Ήττα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Β. στην Δράμα

Την δεύτερη  ήττα του στην Handball Premier 2019-2020 γνώρισε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. που έχασε στην Δράμα από την τοπική ομάδα με 36-28.

δέχθηκαν στην κόντρα, τα οποία κόστισαν.

Ο Φίλιππος προηγήθηκε με τον Παπαγιάννη 8-6 στο 10:20 για να απαντήσει η Δράμα με σερί 4-0 (10-8) στο 14:46 με τον Χαϊτίδη και στην συνέχεια με επιμέρους σκορ 6-1, έφτασε στο 12-9 (19:10) με τον Τουνγκελίδη.

Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 19-14 και όλα συνηγορούσαν στο ότι οι γηπεδούχοι θα έχουν εύκολο έργο στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που συνέβη με την βοήθεια των τερματοφυλάκων Γουργούμη και Παπάζογλου με τον πρώτο να σταματάει εκτός των άλλων και δύο πέναλτι.

Το τελικό 36-28, ήρθε δίκαια με την ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη να έχει αρκετές επιλογές από την επίθεση.

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 6-7, 10-8, 12-10, 16-12, 19-14 (ημχ.) 22-17, 24-18, 26-22, 30-23, 33-24, 36-28

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/1-1/4

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Ε. Παπάζογλου, Καφαντάρης 1, Χαϊτίδης 7, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης 4, Θ. Παπάζογλου 3, Τουνγκελίδης 7, Γιαννακόπουλος 2, Τσιτσίγκος 2, Ντράσκιτς 8, Αντάμοβιτς 4, Φραγκούλης, Κουρτίδης 1, Θωμίδης, Αλμπάντης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σαράφης): Πατραμάνης 2, Καραγκιοζίδης 1, Νικολαϊδης 6, Λυκοστράτης, Βαρδάκας, Τζίνεβης 2, Μηλόπουλος, Α. Παπαδόπουλος 2, Κουκουτσίδης, Δάσκαλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1, Ταραμονλής, Φιλόσογλου 2, Σ. Παπαδόπουλος 8, Παπαγιάννης 4.