Με… το αριστερό ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β.

Σε έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί ανάμεσα σε Φίλιππο και Δούκα στη Βέροια, για την 1η αγωνιστική της Handball Premier, η ομάδα των εκπαιδευτηρίων πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 21-34 και τους πρώτους 2 βαθμούς.

Ο Δούκας μπήκε δυνατά στο γήπεδο και κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας που έφτασε τα 5 γκολ στο 15′ (3-8), την οποία κατάφερε σταδιακά να αυξήσει στα 8 γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (5-13 στο 25′ και 8-16 στο 30′)

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση παρέμεινε ίδια, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν τις επιβλητικές τους διαθέσεις από το πρώτο πεντάλεπτο (9-19) και να αυξάνουν τη διαφορά έως και 14 γκολ στο 55′ (18-32).

Πρώτος σκόρερ για τον Φίλιππο ήταν ο Καραγκιοζόπουλος με 7 γκολ ενώ για τον Δούκα κορυφαίοι ήταν οι Καρακεχαγιάς με 7 και Τότος με 6 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-5, 3-8, 4-10, 5-13, 8-16 (ημχ) 9-19, 11-22, 14-26, 16-29, 18-32, 21-34

Διαιτητές: Ουζουνης – Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 1/4-0/1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Σαράφης): Ευαγγελόπουλος, Πατραμάνης 4, Καραγκιοζόπουλος 7, Παντελίδης 1, Νικολαΐδης, Βαρδάκας, Τζινερής, Μηλόπουλος, Παπαδόπουλος Αχ. 1, Δάσκαλος 1, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1, Φιλόσογλου 1, Παπαδόπουλος Σ. 3, Τζωρτζίνης 2, Παπαγιάνης.

ΑΣΕ Δούκα (Μπούνας): Ζαλώνης, Κρητικός 3, Τόμπρος 1, Μανουσέλης 2, Μελετάκος 2, Μπραουδάκης, Πολύδωρος 4, Καρακεχαγιάς 7, Ντούνης, Τότος 6, Γερουλάνος 5, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης 2, Κολλύρης, Μπαλάσκας, Στεφανίτσης 2.