Με ντέρμπι ξεκινάει το πρωτάθλημα της Handball Premier ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο της Ακρόπολις η κλήρωση του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Βέροιας θα κάνει πρεμιέρα ως γηπεδούχος με αντίπαλο τον ισχυρό Δούκα, ενώ την 2η αγωνιστική θα παίξει στη Δράμα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

HANDBALL PREMIER

21.09.2019 1η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική 18.01.2020
Φίλιππος Βέροιας-Α.Σ.Ε. Δούκα
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Διομήδης Άργους
Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ.
Φαίακας Κέρκυρας-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

28.09.2019 2η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική 25.01.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Φίλιππος Βέροιας
Α.Σ.Ε. Δούκα-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Διομήδης Άργους-Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Κ.-Φαίακας Κέρκυρας
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic

05.10.2019 3η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική 01.02.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Α.Σ.Ε. Δούκα
Π.Α.Ο.Κ.-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Φαίακας Κέρκυρας-Διομήδης Άργους
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Α.Ε.Κ.Φίλιππος Βέροιας-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

12.10.2019 4η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική 08.02.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Α.Σ.Ε. Δούκα-Π.Α.Ο.Κ.
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Φαίακας Κέρκυρας
Διομήδης Άργους-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Α.Ε.Κ.

02.11.2019 5η Αγωνιστική –16η Αγωνιστική 15.02.2020
Π.Α.Ο.Κ.-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Φίλιππος Βέροιας
Φαίακας Κέρκυρας-Α.Σ.Ε. Δούκα
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Α.Ε.Κ.-Διομήδης Άργους
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

09.11.2019 6η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική 22.02.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας-Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Α.Σ.Ε. Δούκα-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Ε.Κ.
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Διομήδης Άργους

6.11.2019 7η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική 29.02.2020
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Φαίακας Κέρκυρας-Φίλιππος Βέροιας
Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Α.Ε.Κ.-Α.Σ.Ε. Δούκα
Διομήδης Άργους-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

23.11.2019 8η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική 04.03.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Α.Ε.Κ.
Φίλιππος Βέροιας-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Φαίακας Κέρκυρας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Π.Α.Ο.Κ.
Α.Σ.Ε. Δούκα-Διομήδης Άργους
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

07.12.2019 9η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική 07.03.2020
Διομήδης Άργους-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Α.Ε.Κ.-Φίλιππος Βέροιας
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Φαίακας Κέρκυρας-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Α.Σ.Ε. Δούκα
Π.Α.Ο.Κ.-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

14.12.2019 10η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική 18.03.2020
Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Φίλιππος Βέροιας-Διομήδης Άργους
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Α.Ε.Κ.
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic
Π.Α.Ο.Κ.-Φαίακας Κέρκυρας
Αερωπός Έδεσσας Mandynamic-Α.Σ.Ε. Δούκα

21.12.2019 11η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική 21.03.2020
Α.Σ.Ε. Δούκα-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Φίλιππος Βέροιας
Διομήδης Άργους-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή
Α.Ε.Κ.-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Π.Α.Ο.Κ.
Φαίακας Κέρκυρας-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic