Νίκη του ΦΙΛΙΠΠΟΥ 26-24 επί της Πυλαίας με παραίτηση Πιπελίδη

Ο Φίλιππος επικράτησε με 26-24 της Πυλαίας, αλλά μπορεί να ψάχνει πάλι για προπονητή.

Πολύ κοντά στο να εξασφαλίσει την παραμονή του -χωρίς διαδικασία πλέι άουτ- στην Handball Premier βρίσκεται ο Φίλιππος Βέροιας που νίκησε 26-24 τον ΑΕΣΧ Πυλαίας.

Οι Βεροιώτες είχαν τον έλεγχο για μεγάλο διάστημα στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν 11-5 στο 20’, αλλά η Πυλαία ισορρόπησε και έφερε το ματς στα ίσια στο ημίχρονο (12-12). Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ξαναπήραν… κεφάλι με 21-18 στο 45’, αλλά η ομάδα της Πυλαίας γύρισε τον ματς (23-24) στο 55’.

Οι Βεροιώτες… μίλησαν στο φινάλε, με ανατροπή και σερί 3-0 με τέρματα των Τάσκοβιτς, Τσαμουρίδη, Κουκουτσίδη νίκησαν 26-24.

Η νίκη… επισκιάστηκε από την παραίτηση του προπονητή Ευθύμη Πιπελίδη, ο οποίος σύμφωνα με πληροφορίες ενημέρωσε τους παίκτες στα αποδυτήρια μετά το ματς.

Όπως όλα δείχνουν η παραίτηση έχει να κάνει με την λειτουργία της ομάδας με την διοίκηση να καλείται να βρει λύση στο συγκεκριμένο θέμα, ώστε να μην χρειαστεί να ψάχνει εκ νέου για προπονητή.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-3/4

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 8-5, 11-6, 11-8, 12-12 (ημχ.), 15-14, 18-16, 20-18, 22-20, 23-24, 26-24

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Πιπελίδης): Πόποβιτς, Τζίμπουλας, Ταραμονλής, Παντελίδης 1, Τάσκοβιτς 8, Λιακόπουλος, Καλλιαρίδης, Τσαμουρίδης 3, Τριανταφυλλίδης 3, Κωστακίδης, Αποστολίδης 7, Κουκουτσίδης 3, Δάσκαλος, Κορωνάς, Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος 1.

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 3, Κουκμίσης 4, Μάτοβιτς 4, Γιαννακίδης, Αποστολίδης, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 3, Ανανιάδης, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 9, Πετρίδης, Καβουσανάκης, Παπαγεωργίου, Αλατσατιάνος.