• Διαβάστηκε 1761 φορές

Φιλική ισοπαλία στην Καβάλα για τη ΒΕΡΟΙΑ

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η ΒΕΡΟΙΑ σημερινό δυνατό φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Καβάλα με αντίπαλο τον τοπικό ΑΟΚ.

Τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με τον Μελισσόπουλο και την "Βασίλισσα" να ισοφαρίζει με τον Σιμόνι.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο  με τον ΑΟΚ όμως να έχει περισσότερες τελικές προσπάθειες ειδικά στο πρώτο 45λεπτο.

Στο πρώτο ημίχρονο ξεχώρισε με την απόδοση του ο Μελισσόπουλος. Πέτυχε γκολ και απείλησε την αντίπαλη εστία σε δυο ακόμη περιπτώσεις.

Από τη Βέροια ο  Α. Ζούρκος πήρε πολλές προσπάθειες από τα δεξιά. Στην επανάληψη  οι δυο προπονητές όπως αναμενόταν έκαναν πολλές αλλαγές.