Ντέρμπι στην πρεμιέρα της Superleague 2

Σπουδαία αρχή θα γίνει στη νεοσύστατη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου με πολλά ντέρμπι, καθώς η Παναχαϊκή θα υποδεχτεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, η οποία λογικά θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου.

Οι δύο ομάδες είναι εκ των φαβορί για την άνοδο, μαζί με τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος θα παίξει στην έδρα του, με τον πάντα υπολογίσιμο Εργοτέλη.

Τέλος, οι Πλατανιάς και Λεβαδειακός θα κοντραριστούν στην Κρήτη, με τους δύο συλλόγους, να ψάχνουν κι αυτοί την άνοδο στη SL1.

Αναλυτικά:

1η αγωνιστική

Παναχαϊκή-ΠΑΣ Γιάννινα
Απολλων Σμύρνης-Εργοτελης
Πλατανιάς-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης
Απολλων Πόντου-Χανιά
Απολλων Λάρισας-Κέρκυρα

2η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας
Χανιά-Απόλλων Σμύρνης 
Κέρκυρα-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Πλατανιάς
Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα.

3η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Πόντου
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης
Πλατανιάς-Χανιά
Λεβαδειακός-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης

4η αγωνιστική 
Απόλλων Σμύρνης-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Απόλλων Πόντου-Πλατανιάς
Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός 
Χανιά-ΠΑΣ Γιάννινα
Εργοτέλης-Κέρκυρα

5η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης 
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου
Εργοτέλης-Καραϊσκάκης 
Κέρκυρα-Χανιά

6η αγωνιστική
Πλατανιάς-Δόξα Δράμας 
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός 
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 
Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα
Καραϊσκάκης-Χανιά

7η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
Εργοτέλης-Παναχαϊκή
Κέρκυρα-Απόλλων Σμύρνης
Χανιά-Απόλλων Λάρισας
Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

8η αγωνιστική 
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Εργοτέλης
Πλατανιάς-Κέρκυρα
Παναχαϊκή-Χανιά
Απόλλων Σμύρνης-Καραϊσκάκης
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου

9η αγωνιστική 
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Χανιά-Λεβαδειακός
Καραϊσκάκης-Πλατανιάς
Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Σμύρνης

10η αγωνιστική 
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Χανιά
ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Απόλλων Πόντου
Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης

11η αγωνιστική 
Χανιά-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα
Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός
Παναχαϊκή-Πλατανιάς

Πηγή: liganews.gr