Άδικη ήττα για τα κορίτσια της Αγ. Βαρβάρας

Άδικη ήττα γνώρισε  ο Αγροτικός Αστέρας στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη γυναικεία ομάδα Τρίκαλα 2011, το απόγευμα της Κυριακής 2/2/2014, για το πρωτάθλημα Β´ Εθνικής γυναικών, με σκορ 2 – 3.

Ο αγώνας ήταν μοιρασμένος για τις δυο ομάδες και στα 2 ημίχρονα, με πολλές φάσεις στις περιοχές, παρόλο που αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς, λόγω της κακοκαιρίας που επικρατούσε τις τελευταίες μέρες στην περιοχή.

Την πρώτη ευκαιρία για να προηγηθεί στο σκορ την έχασε ο Αγροτικός Αστέρας, στο 4΄ αλλά στη συνέχεια του παιχνιδιού σε μια αντεπίθεση της ομάδας των Τρικάλων στο 26' η Λαγούδη με δυνατό σουτ, έβαλε μπροστά τις φιλοξενούμενες, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αγροτικού Αστέρα μπήκε πιο δυνατά με σκοπό τη γρήγορη ισοφάριση και έχασε πολλές ευκαιρίες, με πιο σημαντική στο 73' με τη Σπυριδωνίδου, που δέχθηκε πολύ ωραία πάσα και βρέθηκε μόνη στην αντεπίθεση, αλλά το δυνατό σουτ που έκανε απέκρουσε σωτήρια η τερματοφύλακας των Τρικάλων.

Στο επόμενο λεπτό σε αντεπίθεση των Τρικάλων, η Λισγάρα  στο 75', εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση της Κανελλάκη και από πολύ κοντά έβαλε την μπάλα στα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα για τις φιλοξενούμενες.

Παρόλο που οι φάσεις δεν έβγαιναν για την ομάδα του Λάζαρου Παπαδόπουλου, τα κορίτσια δεν το έβαλαν κάτω  και στο 87' η Παπαδοπούλου μείωσε σε 1 – 2 , δίνοντας ελπίδες για την ισοφάριση.

Στο επόμενο λεπτό σε αντεπίθεση των Τρικάλων, στο 88', η Λισγάρα πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας της. Παρόλο αυτά ο Αγροτικός Αστέρας πίεζε συνέχεια , όπως έκανε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και στο 90' η Κωνσταντινίδου με σουτ μέσα στην περιοχή μείωσε σε 2 – 3, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Αγροτικός Αστέρας (Λάζαρος Παπαδόπουλος): Κανελλάκη, Στρίμπα, Φείμ, Δρενοβιάδου, Μουρατίδου, Πολωνίδου, Ντούσκα (77' Καλοψικάκη λτρ), Kιουτάχιαλη, Σπυριδωνίδου, Τσαγκαλίδου (54' Παπαδοπούλου), Κωνσταντινίδου.

Τρίκαλα 2011 (Γιώργος Λουλές): Χαρακοπούλου,  Λάσκου, Χύμα, Λουλέ, Γεραγόρη, Γιαννούλα, Παπαδημητρίου, Λαγούδη (82' Χατζηκυριάκου), Γιουβρή, Τζιώρα, Λισγάρα (89' Κορδέλα).

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μαυρίδης Θωμάς με βοηθούς του Μίσκο Ευάγγελο και  Κορώνα Χρήστο του Ν. Πέλλας.