Φινάλε με νίκη για τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στα μπαράζ ανόδου

Νικηφόρα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική κατηγορία η ομάδα του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν το απόγευμα της Τετάρτης (04/06) εντός έδρας με 4-1 του Ολυμπιακού Γαλατάδων και κατέλαβαν την δεύτερη θέση στον τρίτο όμιλο.

Η ομάδα της Αλεξάνδρειας, που ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε μόλις στο 4’ με τον Αθ. Κίτσα, ενώ στο 27’ ο Τζέπης πέτυχες το 2-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Π. Κίτσας τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στην εκπνοή του πρώτου 45λέπτου ο Κ. Κίτσας έκανε το 4-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έριξαν στροφές με αποτέλεσμα η ομάδα των Γαλατάδων να πετύχει το γκολ της τιμής στο 79’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόλκα.

Διαιτητές: Βουρνέλης, Μιχαηλίδης, Συμεωνίδης (Μακεδονίας)

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Λαδάς Δ., Κίτσας Ελ. του Π., (46’ Μπουκλάς Α.), Μουρατίδης, Ζωγράφος (30’ Κίτσας Ελ. του Δ.), Τζέπης, Ζαχαριουδάκης (46’ Κίτσας Δ.), Κίτσας Αθ., Πατατούκας, Κίτσας Κ., Κίτσας Π.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΑΔΩΝ: Μπόικος, Μανδάλης Μ. (65’ Χαραλαμπίδης), Μανδάλης Χ., Τσελέπης, Ορφανίδης, Γουρατζίδης, Τόπκας, Βοταρης, Κάρτσος, Κοεμτζίδης, Καραδήμος.