Α' ΕΠΣΗ: Με νίκες προχώρησαν ΠΑΟΚ και Νάουσα, πήρε το ντέρμπι η Αγ. Μαρίνα

Με εντός έδρας νίκες προχώρησαν στην σημερινή 22η αγωνιστική, οι δύο ομάδες που προπορεύονται στον βαθμολογικό πίνακα της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας.

Ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας επικράτησε δύσκολα με 1-0 του Παλαιοχωρίου, ενώ η Νάουσα πιο εύκολα με 6-0 της ΑΕΠ Βέροιας.

Στο ντέρμπι της ημέρας, η Αγία Μαρίνα επιβλήθηκε με 1-0 του Ροδοχωρίου (φωτο) και το "έπιασε" στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ το Πλατύ ακολουθεί κατά πόδας μετά το σημαντικό διπλό που πέτυχε στον Σταυρό (0-1).

Από εκεί και πέρα, σπουδαίες νίκες στην προσπάθεια για την παραμονή στην κατηγορία πέτυχαν η Χαρίεσσα (3-2 στον Τριπόταμο), η Μελίκη (3-2 τον Αχιλλέα Ν.) και η Κουλούρα (1-0 το Μακροχώρι), ενώ ο Κοπανός αισθάνεται πλέον πιο άνετος μετά το 2-0 επί του Ολυμπιακού Νάουσας.

* Στην φωτο είναι το γκολ της Αγ. Μαρίνας που ακυρώθηκε στα τελευταία λεπτά του α' ημιχρόνου για φάουλ στον τερματοφύλακα του Ροδοχωριου.